شنبه ٢٦ آبان ١٣٩٧ صفحه اصلی|آرشیو اخبار|مقالات پژوھشی|فارسي|اردو
 
صفحه اصلی|مقالات پژوھشی|صفحه اصلی|ايران|تماس با ما
Title
iran
Ishtihar copy_110037.jpg
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
NewsletterSignup
نام :   
ایمیل :   


  چاپ        ارسال به دوست

آغاز دوره های جدید آموزش زبان فارسی و هنر ایرانی در وابستگی فرهنگی لاهور
آغاز دوره های جدید آموزش زبان فارسی و هنر ایرانی در وابستگی فرهنگی لاهور

     پس از گذشت 11 ماه از برگزاری دوره های آموزشی زبان فارسی در چهار سطح مقدماتی 1 و 2 و متوسطه 1و 2، مراسم اختتامیه دوره های مذکور و افتتاحیه دوره های جدید در مرکز فرهنگی ایران در لاهور در تاریخ 16/12/96 برگزار شد.  علاوه بر زبان آموزان و هنرآموزان وابستگی فرهنگی، زبان آموزان موسسات همکاری نیز که عبارتند از: ایوان صوفیه، زیر نظر سازمان اوقاف پنجاب، جامعه زینبیه، زیر مجموعه اداره منهاج الحسین(ع)، جامعه خدیجه الکبری(س)، بیت الشعور در همکاری با ایوان اقبال و فراگیران زبان از راه دور، مجموعه های و آموزشی هستند که در ترویج و تدریس زبان فارسی و همکاری با وابستگی فرهنگی سهمی دارند.  همچنین در حاشیه برنامه نمایشگاهی از آثار هنر آموزان خط نستعلیق و ثلث برگزار شده بود که در معرض دید علاقمندان هنر قرار گرفت.
       مراسم با تلاوت آیات نورانی قرآن مجید آغاز شده و با نعت و ثنای رسول اکرم (ص) ادامه یافت. برنامه که با هماهنگی و برنامه ریزی مدرسین زبان پارسی و مشارکت صمیمانه فراگیران شکل گرفته بود، شاهد گفتگو و مقاله خوانی و شعر سرایی زبان آموزان بود که مورد استقبال و تحسین حضار قرار می گرفت.

 
    پس از سخن سرایی و فارسی گویی فراگیران، آقای علی اکبر رضایی فرد وابسته فرهنگی کشورمان، طی سخنانی از حضور اساتید دانشگاه، مدرسین، فراگیران زبان فارسی و هنر آموزان و همچنین همکاری کارکنان نمایندگی در برپایی این گردهمایی تشکر صمیمانه بجا آورد.
 
ایشان در ادامه ضمن تحسین و تمجید  و تکریم تلاش زبان آموزان و مدرسین، ضمن تشویق آنها به ادامه راه، نوید بهره گیری از روش های نوین آموزش زبان فارسی را ویژه اردو زبانان که در قالب کتاب تالیفی بنیاد سعدی است، به آنها داد. وی ادامه داد: دنیای امروز که دنیای ارتباطات سریع و موثر است، نیازمند روش های نوین آموزشی گفتگو محور است. تاکید و تمرین بر این امر، ضمن دارا بودن جذابیت های خاص، امر آموزش را تسریع کرده و زبان آموز سریعتر به هدف خود که یادگیری زبان به منظور بر قراری ارتباط است؛ می رسد.


مسئول خانه فرهنگ اضافه کرد: روش های نوین آموزش نیازمند معرفی و تببین و تدریس و بازآموزی توسط مولفین و طراحان کتب مذکور است؛ که در این امر بیناد سعدی همواره در کنار وابستگی و یار اوست.
متذکر می شود که تعداد افرادی که دوره های مقدماتی و متوسطه را به پایان رسانیده اند در حدود 103 نفر بود که به نمایندگانی از هر کلاس، گواهینامه آموزشی پایان مقطع مربوطه اهدا شد. همچنین به نفرات برگزیده دوره آموزشی خطاطی نیز گواهینامه و هدایا اعطا شد.


         همچنین به نفرات اول تا سوم هر کلاس و نیز به خردسال ترین و مسن ترین فرد دوره ها نیز هدایایی تقدیم شد. از مدرسین دوره های مذکور نیز با اعطای هدایا تقدیر به عمل آمد. مراسم به شکلی صمیمی و دلنشین با پذیرایی عصرانه به اتمام رسید.


١٤:١٤ - شنبه ١٩ اسفند ١٣٩٦    /    شماره : ٧٠٠٧٣٦    /    تعداد نمایش : ٢١٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

جستجو
جستجوی پیشرفته جستجوی وب
banners
فارسی داخلہ 2018

اسلامک سکولز

معرفی سعدی آموزش

یازدھمین جشنوارہ رسانہ ھای دیجیتال

جایزه جهانی اربعین

اسلام کمیکز

فراخوان اعظای نشان سعدی و اقبال

ھمائش حلال

مذہبی تعلم مصطفیٰ یونیورسٹی

داخلہ دانشگاہ یزد

دانشگاہ تہران

دانشگاہ الزھرا (س)

کتابخانہ دیجیتال سازمان

نامہ رہبر معظم بہ نوجوانان غربی

اوقات شرعی

سایت رایزنی فرہنگی

Ashnayi ba lahore

darbarha

majala 23,1391

libraries

kfpics

live ziaraat

Imam Khumeini

dafter Khamnaee

akhbaraat

farsi link

تبریز 2018
vote
نظرسنجي غير فعال مي باشد
UsersStats
Visitorsofpage: 341358
Visitorsofday : 232
Visitorsofpage : 1629465
Onlinevisitors : 1
PageLoad : 1.5468

مقالات پژوھشی|صفحه اصلی|ايران|تماس با ما