شنبه ٢٦ آبان ١٣٩٧ صفحه اصلی|آرشیو اخبار|مقالات پژوھشی|فارسي|اردو
 
صفحه اصلی|مقالات پژوھشی|صفحه اصلی|ايران|تماس با ما
Title
iran
خانه فرهنگ لاهور
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
NewsletterSignup
نام :   
ایمیل :   


  چاپ        ارسال به دوست

ملاقات و قدردانی و تکریم از دو تن اساتید و پیشکسوتان زبان و ادبیات فارسی دانشگاه های لاهور همزمان با سالروز بزرگداشت روز معلم  در آستانه بزرگداشت روز معلم و به منظور قدردانی از زحمات اساتید بازنشسته و بی همتای زبان و ادب پارسی در پاکستان، جناب آقای علی اکبر رضایی فرد، وابسته فرهنگی و مسئول خانه فرهنگ ایران در لاهور به اتفاق احمد مرجانی نژاد، کارشناس فرهنگی در لاهور، طبق هماهنگی و قرار قبلی و همراه با اساتید دانشگاه جی.سی، همراه آقای دکتر عمرانی، استاد زبان فارسی، اعزامی وزارت علوم تحقیقات فناوری به دانشگاه پنجاب لاهور، عصر مورخ روز دهم اردیبهشت ماه 1397، با پروفسور دکتر سید اکرم شاه در محل خانه فرهنگ ج.ا. ایران ملاقات کردند.

              

 

   استاد پیش کسوت و بزرگ دانشگاه پنجاب که به تازگی از بستر بیماری برخاسته بود با خرسندی تمام دعوت نمایندگی را پذیرفته و چند کلامی در شیرینی و قدمت زبان فارسی و اشتراکات فرهنگی و ارتباطات زبان اردو و فارسی سخن راند. آقای علی اکبر رضایی فرد در این دیدار سه جلد کتابی اهدایی جناب آقای حداد عادل بنام های "آهوی وحشی، هنوز هم...، احوال دل گداخته" را که با دستخط خود ایشان برای دکتر اکرم شاه، به عنوان یادگاری ارسال کرده بود، تقدیم ایشان کرد.

هم چنین از طرف نمایندگی فرهنگی، دسته گلی به همراه چند کتابچه زیبای ایران امروز نیز به ایشان اهدا شد. آقای دکتر اکرم شاه نیز بواسطه ذوق شعری لطیف خود، اشعاری را که قبلا تایپ و تنظیم کرده بود، به وابسته فرهنگی تقدیم کرد.

در ادامه تجلیل و تکریم از چراغ های روشن زبان و ادب فارسی در ایالت پنجاب، عیادتی از پروفسور دکتر ظهیر احمد صدیقی، در مورخ یازدهم اردیبهشت ماه 1397، در محل منزل مسکونی ایشان از به عمل آمد. در این ملاقات، آقایان پروفسور دکتر اقبال شاهد و دکتر اقبال ثاقب، اساتید زبان فارسی دانشگاه جی.سی لاهور و دکتر عمرانی، استاد زبان فارسی، اعزامی وزارت علوم نیز حضور داشتند.

 

 

     پس از تعارفات مرسوم، آقای رضایی فرد، ضمن ابراز تشکر و امتنان از زحمات بی شائبه و گردآوری و تالیف آثار بی بدیل استاد بزرگ و گرامی ابراز داشت: " حفظ و گسترش زبان فارسی در ایالت پنجاب پاکستان، مرهون فداکاری های شما عزیزان و عاشقان واقعی فرهنگ، شعر و زبان و ادبیات پارسی است. خدمات شما به زبان و ادب پارسی همانا خدمت به تقویت فرهنگ دو کشور و زبان اردو است که یکی از بهترین راه ها برای گسترش روابط فرهنگی بین دو کشور اسلامی است.

استاد صدیقی که متاسفانه به دلیل بیماری شدید امکان صحبت نداشته اما به خوبی می شنید و درک می کرد؛ با اشارات و تاییدات خود بارها به ابراز خوشنودی و رضایت از این دیدار پرداخته و اشکی بر گوشه چشم نشانید که بنا به تعبیر فرزند ایشان که در نشست حاضر بود؛ دکتر صدیقی از این عیادت صمیمانه بسیار اظهار رضایت کرد. فرزند ایشان نیز ضمن ابراز امتنان از قدرشناسی مسئولین خانه فرهنگ ایران، به عنوان نمایندگان نظام ج.ا. ایران از اساتید زبان فارسی و به ویژه در ایام بازنشستگی و کهولت، اظهار داشتند که با عشق و علاقمندی به تمدن و فرهنگ، عقیده و علایق مشترک، علی رغم تمام کارشکنی ها و محدودیت ها، درحفظ و گسترش زبان و ادب فارسی و فرهنگ دو ملت با همه توان و بضاعت فعالیت کرده اند.

 

 

در خاتمه هدایایی فرهنگی به رسم یادگار به استاد بزرگوار تقدیم شد.

 


١١:٠٧ - سه شنبه ١٨ ارديبهشت ١٣٩٧    /    شماره : ٧٠٤٨١١    /    تعداد نمایش : ١٠٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

جستجو
جستجوی پیشرفته جستجوی وب
banners
فارسی داخلہ 2018

اسلامک سکولز

معرفی سعدی آموزش

یازدھمین جشنوارہ رسانہ ھای دیجیتال

جایزه جهانی اربعین

اسلام کمیکز

فراخوان اعظای نشان سعدی و اقبال

ھمائش حلال

مذہبی تعلم مصطفیٰ یونیورسٹی

داخلہ دانشگاہ یزد

دانشگاہ تہران

دانشگاہ الزھرا (س)

کتابخانہ دیجیتال سازمان

نامہ رہبر معظم بہ نوجوانان غربی

اوقات شرعی

سایت رایزنی فرہنگی

Ashnayi ba lahore

darbarha

majala 23,1391

libraries

kfpics

live ziaraat

Imam Khumeini

dafter Khamnaee

akhbaraat

farsi link

تبریز 2018
vote
نظرسنجي غير فعال مي باشد
UsersStats
Visitorsofpage: 341352
Visitorsofday : 204
Visitorsofpage : 1629437
Onlinevisitors : 4
PageLoad : 1.2812

مقالات پژوھشی|صفحه اصلی|ايران|تماس با ما