شنبه ٢٦ آبان ١٣٩٧ صفحه اصلی|آرشیو اخبار|مقالات پژوھشی|فارسي|اردو
 
صفحه اصلی|مقالات پژوھشی|صفحه اصلی|ايران|تماس با ما
Title
iran
خانه فرهنگ لاهور
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
NewsletterSignup
نام :   
ایمیل :   


  چاپ        ارسال به دوست

شرکت و سخنرانی در " فستیوال کودک، پاک- ترک"

 

از سوی " موسسه یونس امره" جمهوری ترکیه، شعبات اسلام آباد و لاهور، طی همکاری با " آکادمی صوفی تبسم " لاهور، جشنواره فرهنگی، هنری کودکان پاکستان و ترکیه، روز شنبه 5 پنجم می / 15 اردیبشت ماه سالجاری در محل سالن یک هزار نفری الحمرا لاهور برگزار گردید. لازم به ذکر است، آقایان: پروفسور دکتر خلیل توکر، رایزن فرهنگی جمهوری ترکیه در پاکستان، اولاش ارتاش، وابسته فرهنگی سرکنسولگری ترکیه در لاهور، روز جمعه چهارم می/ 14 اردیبهشت ماه، ضمن حضور در محل خانه فرهنگ ج.ا.ایران در لاهور و طی  ملاقات و مذاکره، از آقایان: علی اکبر رضایی فرد، وابسته فرهنگی و احمد مرجانی نژاد، کارشناس فرهنگی، جهت شرکت در جشنواره مذکور دعوت بعمل آوردند. مراسم با نواختن سرود های ملی ترکیه و پاکستان آغاز شد.

 

                 

 

 

 

 

 

 

 

        پس از اعلام برنامه ها، آقای توکر ضمن خوشامد گویی و عرض تشکر از حضور میهمانان ابراز داشت : " کودکان امروز، آینده سازان جهان آتی هستند، هر کشوری بیشتر و بهتر در خصوص کودکانش سرمایه گذاری نماید، بهره بیشتری از نعمات آرامش، ثمرات فناوری و رهاورد های رفاه اجتماعی، بهره مند خواهد شد". در ادامه برنامه، دو دانش آموز پاکستانی مجتمع آموزشی ترک- پاک ( مدرسه ترکیه در لاهور) با دکلمه های شیوا، دو کشور ترکیه و پاکستان را به تداوم دوستی و جهانیان را به رعایت حقوق کودک و زندگی مسالمت آمیز فرا خواندند. سپس، خانم دکتر فوزیه تبسم- رئیس آکادمی فرهنگی مرحوم صوفی تبسم- آقای علی اکبر رضایی فرد- آقای توران کورای -سرکنسول جمهوری ترکیه در لاهور- آقای رانا محمد اقبال، رئیس پارلمان ایالت پنجاب- آقای فاروق عادل-مشاور ویژه رئیس جمهور پاکستان- در ارتباط با اولویت اهمیت دهی به مسائل و مشکلات کودکان از سوی حکومت ها، لزوم ارتباط و تعامل کودکان کشورهای همسایه و منطقه، ارتقای مشارکت و همکاری های ترکیه و پاکستان، بویژه در مسائل فرهنگی، هنری، بررسی و شناخت فرصت ها و تهدید های ذی ربط با کودکان در جوامع جهان سوم، و... سخنرانی کردند. در ادامه برنامه، سه نمایش نامه ( تئاتر) آموزشی، تربیتی، ویژه کودک، توسط دانش آموزان پاکستانی مجتمع آموزشی ترک- پاک( مدرسه ترکیه در لاهور) به اجرا در آمد که که مورد توجه حضار قرار گرفت.


در ادامه برنامه، آقای علی اکبر رضایی فرد، وابسته محترم فرهنگی سرکنسولگری ج.ا.ایران در لاهور ضمن عرض سلام و تشکر، طی مطالبی ابراز داشت:" حضار گرامی اگر شما روی نقشه ایران و به سمت خلیج فارس بایستید؛ در سمت راست شما کشور ترکیه قرار دارد و در سمت چپتان، کشور پاکستان.  کشور جمهوری اسلامی ایران، در همسایگی دو کشور دوست، پاکستان و ترکیه و در مسیر نقل و انتقال دو ملت مسلمان و در نزدیک ترین فاصله ارتباطی پاکستان ترکیه واقع گردیده است. ایرانیان به حسن میزبانی و میهمان پروری در جهان شهره اند و از سیر و سفر جهانگردان پاکستانی و ترکیه ای استقبال می کنند. من به عزیزان پاکستانی که به سفر ترکیه می روند می گویم که یک روز را هم در ایران بگذرانید و به گردشگران محترم ترک هم می گویم که در سفر به پاکستان، یک روز را در ایران بگذرانید. با توجه به میراث تمدنی مشترک و تعامل و همکاری سه کشور همسایه و مسلمان، به ویژه در امور فرهنگی و هنری، ضمن اینکه این امر موجب ارتقای سطح کمی و کیفی برنامه ها خواهد بود؛ موجبات آگاهی بیشتر و تفاهم عمیق تر را در سطح منطقه فراهم خواهد ساخت".

سپس آقای فاروق عادل، به عنوان آخرین سخنران، ضمن قرائت پیام رئیس جمهور پاکستان، مبنی بر تداوم دوستی و مودت کودکان پاکستان و ترکیه با همه کودکان جهان، به نقش خطیر تعلیم و تربیت و متعالی سازی نسل آتی از منظر اخلاقی تاکید کرد.

 

       

 

 

 


٢٠:٠٦ - جمعه ٢١ ارديبهشت ١٣٩٧    /    شماره : ٧٠٥٠٨٩    /    تعداد نمایش : ١٥٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

جستجو
جستجوی پیشرفته جستجوی وب
banners
فارسی داخلہ 2018

اسلامک سکولز

معرفی سعدی آموزش

یازدھمین جشنوارہ رسانہ ھای دیجیتال

جایزه جهانی اربعین

اسلام کمیکز

فراخوان اعظای نشان سعدی و اقبال

ھمائش حلال

مذہبی تعلم مصطفیٰ یونیورسٹی

داخلہ دانشگاہ یزد

دانشگاہ تہران

دانشگاہ الزھرا (س)

کتابخانہ دیجیتال سازمان

نامہ رہبر معظم بہ نوجوانان غربی

اوقات شرعی

سایت رایزنی فرہنگی

Ashnayi ba lahore

darbarha

majala 23,1391

libraries

kfpics

live ziaraat

Imam Khumeini

dafter Khamnaee

akhbaraat

farsi link

تبریز 2018
vote
نظرسنجي غير فعال مي باشد
UsersStats
Visitorsofpage: 341334
Visitorsofday : 130
Visitorsofpage : 1629363
Onlinevisitors : 2
PageLoad : 1.8281

مقالات پژوھشی|صفحه اصلی|ايران|تماس با ما