شنبه ٢٦ آبان ١٣٩٧ صفحه اصلی|آرشیو اخبار|مقالات پژوھشی|فارسي|اردو
 
صفحه اصلی|مقالات پژوھشی|صفحه اصلی|ايران|تماس با ما
Title
iran
خانه فرهنگ لاهور
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
NewsletterSignup
نام :   
ایمیل :   


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری نشست علمی به مناسبت روز فردوسی و پاسداشت زبان فارسی

به مناسبت روز تولد حکیم ابوالقاسم فردوسی، نشست علمی این شاعر و حکیم بزرگ ایرانی، در دانشگاه بانوان لاهور،  در مورخ  ۲۵ اردیبهشت ماه 1397، در محل اتاق فردوسی بخش زبان و ادبیات فارسی برگزار شد.

در این مراسم، علاوه بر آقای علی اکبر رضائی فرد، وابسته فرهنگی ج.ا. ایران در لاهور، اساتید و مدرسین دیگر دانشکده های دانشگاه  بانوان لاهور و دانشجویان بخش فارسی دانشگاه بانوان لاهور شرکت کردند.

 

برنامه با تلاوت کلام الله مجید آغاز گردید. سپس مجری برنامه که یکی از اساتید زبان فارسی بود شعری از حکیم فردوسی را سروده و ضمن خیرمقدم، از آقای علی اکبر رضائی فرد، وابسته فرهنگی دعوت کرد که دقایقی در باب بزرگداشت این روز سخنرانی نماید. ایشان پس از قرار گرفتن در پشت تریبون، ابراز داشت:" از تمامی دست اندرکاران این برنامه و به ویژه سرکار خانم دکتر فلیحه کاظمی تشکر می کنم. همه ملتها بزرگان، دانشمندان، حکیمان و مصلحانی دارند که  سختی ها و زحمات زیادی کشیده اند تا راه سعادت را بیاموزند و به ما بیاموزانند و برای بشریت، حکمت و درستی را به یادگار گذاشته اند".

        سپس ایشان اظهار داشت:"مردان بزرگی مثل فردوسی، مولوی، حافظ و سعدی، برای صلح، دوستی، هدایت انسان ها، دوستی و رفاقت بین ملت و اقوام ها سخن ها گفته و تلاش کرده اند. حداقل تکریم و احترام ما برای آنها این هست که کتاب های آنها را بخوانیم  و بعد به دیگران بیاموزیم. وظیفه ما و آیندگان این است که با خواندن و فکر کردن درباره سرگذشت و نوشته های آنها، راه آنها را ادامه بدهیم".

 

 

در ادامه برنامه خانم دکتر فلیحه کاظمی رئیس بخش زبان و ادبیات فارسی دانشگاه بانوان لاهور طی سخنانی بیان داشت:" من در داستان های شاهنامه، به داستان گرد آفرید نگاه ویژه ای دارم. او بانویی بود که برای میهن خود فداکاری کرد. من فکر می کنم که همه شماها خودتان می توانید مانند شخصیت گرد آفرید زبان فارسی تصور کنید. اساتید زبان فارسی در دانشگاه های خودشان می توانند به عنوان یک الگو باشند. آنها می توانند یک نقش خیلی مهمی را در دانشگاه و دانشکده خودشان ایفا کنند."

در انتهای سخن ایشان از حضور آقای علی اکبر رضائی فرد، وابسته فرهنگی سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در لاهور و اساتید و دانشجویان و دیگر علاقمندان به زبان فارسی  و تلاش همه دست تشکر و قدردانی نموده و لوح یاد از طرف دانشگاه بانوان لاهور به آقای علی اکبر رضائی تقدیم شد.

 
٠٠:١٢ - پنج شنبه ٢٧ ارديبهشت ١٣٩٧    /    شماره : ٧٠٥٤٨٨    /    تعداد نمایش : ٧٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

جستجو
جستجوی پیشرفته جستجوی وب
banners
فارسی داخلہ 2018

اسلامک سکولز

معرفی سعدی آموزش

یازدھمین جشنوارہ رسانہ ھای دیجیتال

جایزه جهانی اربعین

اسلام کمیکز

فراخوان اعظای نشان سعدی و اقبال

ھمائش حلال

مذہبی تعلم مصطفیٰ یونیورسٹی

داخلہ دانشگاہ یزد

دانشگاہ تہران

دانشگاہ الزھرا (س)

کتابخانہ دیجیتال سازمان

نامہ رہبر معظم بہ نوجوانان غربی

اوقات شرعی

سایت رایزنی فرہنگی

Ashnayi ba lahore

darbarha

majala 23,1391

libraries

kfpics

live ziaraat

Imam Khumeini

dafter Khamnaee

akhbaraat

farsi link

تبریز 2018
vote
نظرسنجي غير فعال مي باشد
UsersStats
Visitorsofpage: 341346
Visitorsofday : 179
Visitorsofpage : 1629412
Onlinevisitors : 1
PageLoad : 1.3282

مقالات پژوھشی|صفحه اصلی|ايران|تماس با ما