شنبه ٢٦ آبان ١٣٩٧ صفحه اصلی|آرشیو اخبار|مقالات پژوھشی|فارسي|اردو
 
صفحه اصلی|مقالات پژوھشی|صفحه اصلی|ايران|تماس با ما
Title
iran
Ishtihar copy_110037.jpg
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
NewsletterSignup
نام :   
ایمیل :   


  چاپ        ارسال به دوست

ملاقات و مذاکره با رئیس دانشگاه خصوصی مرکزی پنجاب رئیس دپارتمان فناوری و استاد زبان فارسی

دانشگاه مرکزی پنجاب

       دانشگاه خصوصی مرکزی پنجاب در سال 1992.م، به همت دکتر احمد عامر محمود، شهردار سابق لاهور و جمعی از بازرگانان طرفدار اشاعه علم و دانش نوین در شهر لاهور تاسیس و راه اندازی شد.  دانشگاه مذکور بیش از 10000 تن دانشجو و 850 استاد و مدرس دارد که در رشته های مهندسی- حقوق- اقتصاد - ادبیات و زبان های خارجی فعالیت آموزشی دارند. آقای دکتر محمد ظفرالله خان، رئیس اسبق دانشگاه دولتی لاهور، اینک ریاست دانشگاه مذکور را بعهده داشته و آقای دکتر احمد کاظمی نیز رئیس کرسی فناوری اطلاعات دانشگاه مذکور است. آقای دکتر حیدر کرار استاد فیزیک، الکترونیک و کامپیوتر این دانشگاه است که از سال ها قبل به تدریس زبان فارسی در دانشگاه به دانشجویان شهرت دارد.

 ملاقات و مذاکره  

   طی هماهنگی به عمل آمده توسط آقای دکتر حیدر کرار، ملاقاتی در دفتر آقای دکتر محمد ظفرالله خان، رییس دانشگاه مرکزی پنجاب و آقای علی اکبر رضایی فرد، وابسته محترم فرهنگی و احمد مرجانی نژاد، کارشناس فرهنگی سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در لاهور صورت گرفت. پس از تعارفات مرسوم، آقای رضایی فرد، ضمن تقدیر از نحوه مدیریت شایسته دانشگاه مذکور، در بیان تفاوت های محسوس و کیفی در وضعیت دانشگاه های دولتی لاهور با خصوصی ابراز داشت: " با توجه به امکانات و توانایی های دانشگاه مرکزی

-این تصویر توسط روابط عمومی دانشگاه گرفته شده و کیفیت لازم را ندارد. لذا صرفا جهت مستند سازی ارسال شده است.

پنجاب، زمینه های مناسبی  برای همکاری با دانشگاههای ج.ا. ایران وجود دارد. هم چنین همکاری و مشارکت دانشگاه مذکور با خانه فرهنگ ایران در راستای برگزاری برنامه های مشترک علمی، فرهنگی، هنری، بستر مناسبی برای ارتقای سطح همکاری ها و تعاملات دانشگاهی فی مابین را فراهم خواهد ساخت. ایشان ادامه داد: با توجه به فعالیت های چشمگیر فرهنگی در این دانشگاه، پیشنهاد می کنم که برای غنی تر شدن فضای فرهنگی، رویدادهای بین المللی به میزبانی دانشگاه صورت گیرد و وابستگی فرهنگی مساعدت لازم را به عمل خواهد آورد".

      آقای دکتر محمد ظفرالله خان، ضمن استقبال از پیشنهادهای مذکور ابرازداشت :" کیفیت آموزشی در این دانشگاه در سطح استاندارد های بین المللی است و علاقه وافری به همکاری با دانشگاه های ج.ا. ایران داریم. هم چنین امیدوارم با حمایت شما در بخش ادبیات و زبان های خارجی،" اتاق مولوی شناسی" (گوشه رومی) را در این دانشگاه  تاسیس و فعال نماییم.

    در ادامه، آقای رضایی فرد ضمن تقدیر و تشکر از حسن نظر و علاقمندی ایشان به فرهنگ و به ویژه عرفان اسلامی و شخصیت مولوی و هم چنین گسترش روابط فیمابین اظهار داشت که دانشگاه این درخواست را بصورت کتبی به نمایندگی ارسال نماید تا جهت راه اندازی اتاق مذکور، فرایند های اداری طی شوند. در پایان ملاقات هدایای علمی از سوی رئیس دانشگاه مرکزی پنجاب تقدیم  میهمانان گردید.     

     در ادامه دیدار و بازدید از دانشگاه مذکور، آقایان رضایی فرد و مرجانی نژاد، با آقایان: دکتر احمد کاظمی، رئیس کرسی فناوری اطلاعات و دکتر صدیقی، رئیس بخش مهندسی، ملاقات و در خصوص مسائل ذی ربط با همکاری های فی مابین دانشگاهی، انعقاد تفاهم نامه های تبادل استاد- دانشجو به گفتگو پرداختند.

بخش متفاوت و جالب این بازدید بدین شکل رقم خورد که بنا به دعوت آقای دکتر حیدر کرار، استاد فیزیک و الکترونیک و کامپیوتر دانشگاه مذکور و مدرس بسیار علاقمند و با انگیزه زبان فارسی، از کلاس زبان فارسی با حضور دانشجویان علاقمند فرهنگ ایران زمین دیدار و هم صحبتی صورت گرفت.

     آقای دکتر حیدر کرار در ابتدا به معرفی نمایندگی فرهنگی و مسئول آن پرداخته و از حضور ایشان در کلاس درس آموزش زبان فارسی تقدیر به عمل آورد. سپس از دانشجویان خواست تا جملات و کلمات فارسی را که آموخته اند بر روی تخته نوشته و یا بیان کنند. استاد زبان فارسی با توجه به ذوق و علاقه وافر و توانمندی بالای خود، جزوه ای درسی را نیز برای آموزش تدوین کرده است.

       آقای رضایی فرد، ضمن ابراز خوشوقتی از ملاقات با دانشجویان زبان فارسی، خاطر نشان ساخت که زبان فارسی، زبان نیاکان مردم منطقه بوده و آموزش و گسترش آن موجب تقویت و شیوایی زبان اردو و غنای فرهنگ و زبان رسمی مردم پاکستان و تقویت مناسبات بین دو ملت خواهد شد. در پایان ایشان از دانشجویان خواست که به همکاری استاد خود به خانه فرهنگ آمده و از کتابخانه و دیگر امکانات آن بازدید کرده و فارسی پیشرفته را در آنجا بیاموزند که دانشجویان استقبال کردند.


٢١:٤٧ - دوشنبه ١١ تير ١٣٩٧    /    شماره : ٧٠٨٣٢١    /    تعداد نمایش : ٨٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

جستجو
جستجوی پیشرفته جستجوی وب
banners
فارسی داخلہ 2018

اسلامک سکولز

معرفی سعدی آموزش

یازدھمین جشنوارہ رسانہ ھای دیجیتال

جایزه جهانی اربعین

اسلام کمیکز

فراخوان اعظای نشان سعدی و اقبال

ھمائش حلال

مذہبی تعلم مصطفیٰ یونیورسٹی

داخلہ دانشگاہ یزد

دانشگاہ تہران

دانشگاہ الزھرا (س)

کتابخانہ دیجیتال سازمان

نامہ رہبر معظم بہ نوجوانان غربی

اوقات شرعی

سایت رایزنی فرہنگی

Ashnayi ba lahore

darbarha

majala 23,1391

libraries

kfpics

live ziaraat

Imam Khumeini

dafter Khamnaee

akhbaraat

farsi link

تبریز 2018
vote
نظرسنجي غير فعال مي باشد
UsersStats
Visitorsofpage: 341338
Visitorsofday : 154
Visitorsofpage : 1629387
Onlinevisitors : 1
PageLoad : 1.5781

مقالات پژوھشی|صفحه اصلی|ايران|تماس با ما