دوشنبه ٢٥ تير ١٣٩٧ صفحه اصلی|آرشیو اخبار|مقالات پژوھشی|فارسي|اردو
 
صفحه اصلی|مقالات پژوھشی|صفحه اصلی|ايران|اسلام|زبان و ادبيات فارسی|سوالات متداول|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت
Title
iran
پل خواجو
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
NewsletterSignup
نام :   
ایمیل :   
مجلس سنای پاکستان ،قرارداد آموزش رایگان را اه تصویب رساند

 منبع : پاره ای از اخبار فرهنگی لاهور مورخ 10/12/2012

 نويسنده :     ایمیل :

 نوشته شده در تاريخ : 1391/06/29  

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

مجلس  سنای پاکستان ،قرارداد آموزش رایگان را اه تصویب رساند.

مجلس سنای پاکستان ،قرارداد ارائه  آموزش رایگان به کودکان 8 الی 16 ساله را به تصویب نمود.طبق این قرارداد در اسلام آباد به کودکان 8 الی 16 ساله آموزش رایگان،سیروس ایاب و ذهاب و تسهیلات  پزشکی ارائه داده خواهد شد.

روزنامه سی 42

مرکز فرهنگی فرانسه –لاهور ،تئاتر داستان فرانسوی را در شورای هنری الحمرا برگزار نمود.

 مرکز فرهنگی فرانسه-لاهور ،مورخ 9 ژولای ،تئاتر "سیوئیل بیکت"نویسنده  معروف زبان فرانسه رابا ترجمه زبان اردو  در شورای هنری الحمرا برگزار نمود.داستان  این تئاتردرمورد دو خانواده می باشد که در ویرانه زندگی می کنند.

روزنامه پاکستان

مراکز فنی و هنری ،در حوزه های دینی ایالت پنجاب تاسیس خواهند شد.

"ندیم کامران"وزیر عشر و زکات طی گفتگو با رسانه ها اظهار داشت:دولت ایالت پنجاب در نظر دارد به منظور  ایجاد فرصت های شغلی ،مراکز فنی و هنری را در حوزه های ایالت پنجاب تاسیس نماید.در این راستا این مراکز ابتدا در حوزه های دینی بزرگ تاسیس خواهند شد و  پس از اخذ نتائج مطلوب در دیگرشهرستان ها تاسیس خواهند شد.

روزنامه پاکستان

قبل از آغاز ماه رمضان آمار تورم گرانی در ایالت پنجاب 200 در صد افزایش یافته است.

بنا بر گزارش روزنامه پاکستان ،آمار تورم  گرانی  به 200 درصد افزیش یافته است .طی ماه جاری ،قیمت های شکر ،روغن برنج ... به صورت چشمگیری اضافه شده است،وتجار برای منافع بیشتر اجناس غذایی را در بازار ها به منظور بالا بردن قیمت ها احتکار نموده اند.

 روزنامه پاکستان

اتحاد مسلمین یکی از اساسی ترین نیاز های عصر حاضر می باشد.

"عبدالغفار روپری"مسئول حزب اهل حدیث ضمن تبریک به به "محمد المرسی"رئیس جمهور مصر درخصوص پیروزی حزب اخوان المسلمین در انتخابات  گفت: اتحاد مسلمین یکی از اساسی ترین نیاز های عصر حاضر می باشد و رئیس جمهور مصر  بایستی مسلمانان جهان را با حفظ احساسات  ایمانی رهنمایی کند،وی افزود این حکومت حاصل ثمرات قربانی های حزب اخوان المسلمین می باشد ،دولت های کفر حاکمیت جنابعالی بر کشور مصر را نمی توانند تحمل کنند ولی به یقین آینده از آن اسلام است و تنها اسلام است که  نسبت به دیگر مداهب دنیا در حال پیشرفت می باشد.

روزنامه پاکستان

دانشگاه "کیمرج"دانشجویان پاکستانی را بورسیه نمود.

بخش مطالعات خارجی دانشگاه کیمرج ()،طی مراسم هشتصد ساله دانشگاه مذکور به به جهت فعالیت های علمی  دو دانشجوی پاکستانی بورسیه اعطا نمود . این دو دانشجودر ماه اکتبر 2012 م دوره تحصیلی خود را در دانشگاه مذکور آغاز خواهند نمود شایان ذکر است.

 اسامی آنها به شرح ذیل می باشد:

"سهیل ادریس "از دانشگاه اف سی

 "ربیعه نوید از مدرسه لاهور گرائمر .

روزنامه پاکستان

بخش زنان و خانواده منهاج القرآن،سمینار "تاثیر تورم گرانی بر زنان خانه دار" برگزار نمود.

 بخش زنان و خانواده منهاج القرآن،مورخ 9 ژولای سمینار "تاثیر تورم گرانی بر زنان خانه دار" را در لاهور  برگزار نمود."نوشابه ضیا"رئیس بخش زنان و خانواده منهاج القرآن طی گفتگو اظهار داشت:تورم بیش از حد امروزی آرامش مردم را از بین برده است و بودجه های خانگی را به شدت تحت تاثیر قرار داده و امور خانه داری از این جهت دارای مشکلات و بحران های شدید شده اند.وی در ادمه افزود،تنگدستی اقتصادی زنان را با مشکلات زیادی روبرو نموده و با توجه به این بحرانها تربیت فرزندان نیز تحت تاثیر قرار گرفته است.

روزنامه پاکستان-نیی بات

جشنواره نوجوانان در ماه سپتامبر 2012 م آغاز خواهد شد.

"رانا مشهود احمد خان"قائم مقام رئیس مجلس ایالت پنجاب ،طی گفتگو در کنفرانس مطبوعاتی اظهار داشت:بزرگترین فیستوال نوجوانان دنیا در ماه سپتامبر سال 2012 م در شهر لاهور آغاز خواهد شد و  در این جشنواره نوجوانان از 22 کشور شرکت نموده و با فرهنگ پاکستانی آشنا خواهند شد.در این فیستوال جهانی بیش از 196 برنامه اجرا خواهد شد و در این راستا کمیته های مخصوص تشکیل شده است.شایان ذکر است افراد استثنایی نیز در این فستیوال شرکت خواهند نمود.

 

 

 

روزنامه نیی بات

دولت ایالت پنجاب ،به منظور  ارائه  تهسیلات آموزش و پرورش در مدارس ابتدایی مبلغ 4 صد میلیون روپیه را اختصاص داد

"راجه محمد انور "رئیس انجمن آموزشی پنجاب طی گفتگوی با رسانه ها اظهار داشت:دولت ایالت پنجاب در نظر دارد به منظور بهبود آموزش و پرورش در سطح ابتدایی مبلغ 4 صد میلیون روپیه  راخرج خواهد نمود وهمچنین 50 میلیون روپیه به منظور ارتقای مدارس راهنمایی،120 میلیون روپیه نیز جهت کمک هزینه تحصیلی  دانشجویان بی بضاعت اقلیتهای مذهبی خرج خواهد شد تا آنها بدون هیچ هیچگونه مشکلات مالی به تحصیلات خود ادامه دهند.علاوه بر آن دولت ایالت پنجاب  600 صد میلیون  روپیه برای ارائه آموزش رایگان به دانش آموزان بی بضاعت خرج خواهد گردید،

روزنامه نیی بات

"یوسف رضا گیلانی"رئیس جمهور (اسبق)پاکستان" نهضت در حمایت ایالت سرائیکی" را تاسیس خواهد نمود

"یوسف رضا گیلانی"رئیس جمهور (اسبق)پاکستان،طی کنفرانس مطبوعاتی در شهر مولتان گفت وی به زودی"نهضت حمایت  از ایالت سرائیکی" را تاسیس خواهد نمود.وی اظهار داشت: از آنمجائیکه در طول تاریخ حق ملت سرائیکی ضایع شده است ، قوم سرائیکی حق دارند که ایالتی برای آنها بوجود آید با توجه به اینکه اساسنامه حزب مردمی پاکستان و "ذوالفقار علی بهتو"بنیانگذار حزب مردمی و رئیس جمهور (اسبق)پاکستان است که حق به حقدار برسد . نخست وزیر اسبق پاکستان حمایت خود را از تاسیس ایالت سرائیکی اعلام نموده و گفت: وی در این راستا آماده هرگونه همکاری می باشد.

روزنامه نیی بات

دانشگاه علوم مدیریت لاهور سمینار "چگونگی آغاز مسیحیت در آمریکا "را برگزار نمود.

بخش علوم انسانی دانشگاه علوم مدیریت لاهور مورخ 9 ژولای  سمینار " چگونگی آغاز مسیحیت در آمریکا"را با حضور جمع کثیری از دانشجویانرا برگزار نمود."دکتر ریبیکا کوتز"استاد تاریخ دانشگاه آمریکا سخنرانی ایراد نمود.

روزنامه نوای وقت

دو نیم میلیون نفر در ایالت پنجاب به دلیل بحران برق، بیکار شدند.

بنابر گزارش روزنامه نوایی وقت در حال حاضر دو و نیم میلیون نفر در ایالت پنجاب به دلیل بحران برق بیکار شده اند.طی 4 سال اخیر بحران برق بیش از 1000 میلیارد روپیه خسارت به دولت ایالت پنجاب وارد نموده است.

 

 

روزنامه نیشن

پارلیمان پاکستان قلیونهای  اسانس دار را می بایست تحریم نماید.

شهروندان شهر اسلام آباد از پارلیمان پاکستان،خواستار شدند، دولت می بایست قلیونهای اسانس دار را که در رستورانها،کافه ها و در اماکن عمومی رواج یافته است را تحریم نماید."اعجاز احمد "یکی از شهروندان طی گفتگو با روزنامه اظهار داشت:بسیاری از رستورانهای پنج ستاره ای ،کافه و هوتل های شهر اسلام آباد و دیگر شهرهای بزرگ پاکستان ، قلیونها ی اسانس دار مختلف  راعرضه می کنند که نه فقط پسران بلکه دختران کم سن وسال  نیزاز این قلیونها استفاده می کنند ."وقار ونی "یکی دیگر از شهروندان  افزود،از آنجائیکه آسیب های قلیون های اسانس دار 150 درصد بیتشر از سیگار است بیش از 50 در صد دانشجویان دانشگاهها که اغلب آنها دختران هستند از   این قلیون ها استفاده می کنند.

جستجو
جستجوی پیشرفته جستجوی وب
banners
فارسی داخلہ 2018

اسلامک سکولز

معرفی سعدی آموزش

یازدھمین جشنوارہ رسانہ ھای دیجیتال

جایزه جهانی اربعین

اسلام کمیکز

فراخوان اعظای نشان سعدی و اقبال

ھمائش حلال

مذہبی تعلم مصطفیٰ یونیورسٹی

داخلہ دانشگاہ یزد

دانشگاہ تہران

دانشگاہ الزھرا (س)

کتابخانہ دیجیتال سازمان

نامہ رہبر معظم بہ نوجوانان غربی

اوقات شرعی

سایت رایزنی فرہنگی

Ashnayi ba lahore

darbarha

majala 23,1391

libraries

kfpics

live ziaraat

Imam Khumeini

dafter Khamnaee

akhbaraat

farsi link

تبریز 2018
vote
نظرسنجي غير فعال مي باشد
UsersStats
Visitorsofpage: 1751
Visitorsofday : 111
Visitorsofpage : 1598722
Onlinevisitors : 4
PageLoad : 1.5000

مقالات پژوھشی|صفحه اصلی|ايران|اسلام|زبان و ادبيات فارسی|سوالات متداول|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت