جمعه ٢٩ تير ١٣٩٧ صفحه اصلی|آرشیو اخبار|مقالات پژوھشی|فارسي|اردو
 
صفحه اصلی|مقالات پژوھشی|صفحه اصلی|ايران|اسلام|زبان و ادبيات فارسی|سوالات متداول|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت
Title
iran
نقش برجسته داریوش - تخت جمشید شیراز
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
NewsletterSignup
نام :   
ایمیل :   
آمریکا به 147 دانشجوی پاکستانی بورسیه تحصیلی اعطا نمود.

 منبع : پاره ای از اخبار فرهنگی لاهور مورخ 11/7/2012

 نويسنده :     ایمیل :

 نوشته شده در تاريخ : 1391/06/29  

800x600

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

آمریکا به 147 دانشجوی پاکستانی بورسیه تحصیلی  اعطا نمود.

آژانس توسعه بین المللی آمریکا (یو.اس.اید)با همکاری دانشگاه پنجاب مورخ 10 ژولای ،مراسم اعطای بورسیه تحصیلی را در دانشگاه مذکور برگزار نمود و در این  مراسم بااستناد تفاهم نامه مرکز تحقیق و پژوهش دانشگاه پنجاب با آژانس مذکور ، به 147 دانشجو از دانشگاههای ایالت پنجاب ، در سطوح لیسانس و تربیت مدرس بورسیه تحصیلی اعطا نموده است."تید گیهر"TEDGEHR))رئیس پروژه امداد مالی آمریکا ،طی سخنان خود اظهار داشت:هدف اعطای بورسیه ها تربیت اساتید  و بهبود معیار های  آموزشی در ایالت پنجاب می باشد،وی افزود روابط آمریکا و پاکستان دارای پشینه تاریخی می باشند و آمریکا خواستار پیشرفت پاکستان می باشد .لازم به ذکر است رئیس پروژه امداد آمریکایی در ادامه گفت:در آینده نه چندان دور،طبق پروژه بورسیه ای با مشارکت کمیسیون آموزش عالی پاکستان  به منظور گسترش آموزش به ،1900 دانشجوی پاکستان بورسیه اعطا خواهد شد.

روزنامه نیی بات

"بشیر احمد قریشی "روزنامه نگار و لغت نامه نگار معروف پاکستان درگذشت.

"بشیر احمد قریشی "روزنامه نگار و لغت نویس و رئیس (اسبق)کانون مطبوعات ، لاهور درگذشت.وی مولف چندین جلد کتاب و لغتنامه به زبان اردو و انگلیسی می باشد.

روزنامه نیی بات

دادگاه عالی لاهورمسئولین چاپ مقاله تشویق همجنسگرایی در مجله دانشگاه هنر لاهور "صحبت"،را احضار نمود.

دادگاه عالی لاهور مسولین چاپ مقاله ازجمله "سجاد کوثر"رئیس دانشگاه هنر لاهور،سروش عرفانی رئیس بخش پژوهش  و تحقیقات،را به منظور تشریح  قضیه ،احضار نمود."عمر بندریال"قاضی دادگاه طی پیگیری پرونده اظهار داشت:در دنیا هیچ مذهبی اجازه توهین به مقدسات را نمی دهد و مسئولین دانشگاه هنر لاهور می بایست علت چاپ مقاله را به دادگاه توضیح دهند.

روزنامه نیی بات

دولت ایالت پنجاب نظام آموزشی انگلیسی را به اجبار در مدارس  رائج نموده است.

هیئت نهضت زبان ملی،به ریاست "دکتر محمد شریف نظامی"طی ملاقات با سناتور"کامل علی آغا "اظهار داشتند:دولت ایالت پنجاب برخلاف آئین  پاکستان و سازمان ملل، زبان انگلیسی را به اجبار در مدارس ایالت پنجاب رائج نموده است."کامل علی آغا"ضمن ابراز امیدواری ، گفت:وی در این راستا با مسئولین مربوطه و ذی ربط بحث و گفتگو خواهد نمود.

روزنامه نیی بات

دولت ایالت پنجاب لابر اتوار اطلاعات و فن آوری را در مدارس تاسیس خواهد نمود.

"مجتبی شجاع الرحمان "وزیر آموزش و پرورش ایالت پنجاب ،طی گفتگو با رسانه ها اظهار داشت:دولت ایالت پنجاب در نظر دارد به منظور افزایش معیارهای آموزشی در ایالت پنجاب لابر اتوار اطلاعات و فن آوری را در بیش از 5 هزار مدارس تاسیس نماید و در این خصوص تاکنون در 515 مدارس لابر اتوار مذکور تاسیس شده است.وی گفت:دولت ایالت پنجاب  طی 4 سال اخیر مبلغ 190 میلیون روپیه را به منظور تامین امکانات اولیه مدارس خرج نموده است.

روزنامه سی 42

دانشگاه جی.سی کنفرانس بین المللی  "سیاست ومنابع آبی "را برگزار خواهد نمود.

بخش مطالعات سیاسی دانشگاه جی.سی کنفرانس بین المللی  "سیاست ومنابع آبی "را برگزار خواهد نمود."دکتر خالد منظور"دبیر کنفرانس مذکور گفت:هدف برگزاری این کنفرانس شناسایی مسائل کمبودی آب برای کشور های پاکستان ،افغانستان و هنوستان می باشد. .قابل ذکر است ،متقاضیان جهت شرکت در کنفرانس می توانند تا تاریخ 31 ژولای مقالات خود را ارائه دهند.

 روزنامه سی 42

نمایشگاه دو روزه آموزشی کشور مالزی در هتل آواری آغاز گردید.

نمایشگاه دو روزه آموزشی کشور مالزی مورخ 10 ژولای  در هتل آواری آغاز گردید.در نمایشگاه بیش از 12 دانشگاه و دانشکده غرفه دایر نموده و در باره آموزش در کشور مالزی از طریق بورسیه و غیر بورسیه را توضیح نمودند."بابر بشیر احمد"مسئول برگزاری نمایش طی گفتگو با رسانه ها اظهار داشت:این نمایشگاه هر ساله به منظور راهنمایی دانشجویان که در نظر دارند برای تحصیل به کشور مالزی سفر کنند برگزار می گردد تا آنها با دانش و اطلاعات کافی تصمیم گیری نمایند .

روزنامه سی 42

دانشکده تکنولوژی بانوان "لتن رود "بخش اقتصاد را خاتمه خواهد داد.

دولت ایالت پنجاب در نظر دارد بخش اقتصاد دانشکده بانوان لتن رود ،را که تنها بخش برای فراگیری علوم اقتصاد می باشد ،را خاتمه داده و دانشجویان و اساتید آن بخش را به دانشکده های دیگر منتقل سازد.همچنین دولت ایالت پنجاب در نظر دارد 118 دانشکده اقتصاد ایالت پنجاب را به کمیسیون آموزش عالی پاکستان انتقال دهد.شایان ذکر است بخش اقتصاد دانشگاه "لتن رود" از 50 سال اخیرآموزش اقتصاد را  ارائه می دهد.

روزنامه الشرق

کنفرانس بین المللی انجمن آمار شناسی کشور های اسلامی ، برگزار شد.

انجمن آمار شناسی کشور های اسلامی ،مورخ 10 ژولای ،نهمین کنفرانس بین المللی "پژوهشی" خود را در لاهور برگزار نمود."دکتر منیر احمد"بنیانگذار انجمن مذکور طی سخنان خود اظهار داشت:دولت می بایست انجمن ویژه ای برای متخصص آمار تاسیس نماید،شایان ذکر است تاکنون 11کنفرانس بین المللی توسط انجمن نامبرده برگزار شده است.

روزنامه سی 42

شرکت ترکیه در ایالت پنجاب سرمایه گزاری خواهد نمود.

"البیراک"شرکت ترکیه در ایالت پنجاب،در پروژه های مختلف از جمله خط های اتوبوس تند رو،تولید برق و معرفی دستگاههای نوین شهرداری، سرمایه گزاری خواهد نمود.در این راستا مورخ 10 ژولای جلسه ای در ایوان سر وزیر ایالت پنجاب سرگزار گردید و "احمد البیراک"رئیس شرکت البیراک نیز در آن نیز شرکت نموده و با مسئولین پاکستانی درمورد پروژه ها تبادل نظر نمود.

جستجو
جستجوی پیشرفته جستجوی وب
banners
فارسی داخلہ 2018

اسلامک سکولز

معرفی سعدی آموزش

یازدھمین جشنوارہ رسانہ ھای دیجیتال

جایزه جهانی اربعین

اسلام کمیکز

فراخوان اعظای نشان سعدی و اقبال

ھمائش حلال

مذہبی تعلم مصطفیٰ یونیورسٹی

داخلہ دانشگاہ یزد

دانشگاہ تہران

دانشگاہ الزھرا (س)

کتابخانہ دیجیتال سازمان

نامہ رہبر معظم بہ نوجوانان غربی

اوقات شرعی

سایت رایزنی فرہنگی

Ashnayi ba lahore

darbarha

majala 23,1391

libraries

kfpics

live ziaraat

Imam Khumeini

dafter Khamnaee

akhbaraat

farsi link

تبریز 2018
vote
نظرسنجي غير فعال مي باشد
UsersStats
Visitorsofpage: 1846
Visitorsofday : 74
Visitorsofpage : 1600224
Onlinevisitors : 3
PageLoad : 2.4844

مقالات پژوھشی|صفحه اصلی|ايران|اسلام|زبان و ادبيات فارسی|سوالات متداول|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت