سه شنبه ٢٦ تير ١٣٩٧ صفحه اصلی|آرشیو اخبار|مقالات پژوھشی|فارسي|اردو
 
صفحه اصلی|مقالات پژوھشی|صفحه اصلی|ايران|اسلام|زبان و ادبيات فارسی|سوالات متداول|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت
Title
iran
نقش برجسته داریوش - تخت جمشید شیراز
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
NewsletterSignup
نام :   
ایمیل :   
وزارت آموزش و پرورش ایالت پنجاب ،16 هزار استاد هنری را استخدام خواهد نمود.

 منبع : پاره ای از اخبار فرهنگی لاهور مورخ 9/7/2012

 نويسنده :     ایمیل :

 نوشته شده در تاريخ : 1391/06/29  

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

وزارت آموزش و پرورش ایالت پنجاب ،16 هزار استاد هنری را استخدام خواهد نمود.

وزارت آموزش و پرورش ایالت پنجاب،به منظور بهبود معیار های آموزشی در مدارس در نظر دارد 16  هزار استاد هنری را درمدارس مختلف ایالت پنجاب استخدام نماید. در این راستا اداره آموزش و پرورش ایالت پنجاب آگهی پذیرش را در ماه اوت چاپ و منتشر خواهد نمود .قابل ذکر است ، مصاحبه کارگزینی استادان علوم پایه مورخ 14 لغایت 16 جولای برگزار می شود.

روزنامه الشرق

هیئت دانشجویان ممتاز ایالت پنجاب،از دانشگاه "گلاسکو GLASGOW UNIVERSITY)`)بازدید نمودند.

هیئت دانشجویان ممتاز که بنا  "شهباز شریف" در سفر علمی خود از دانشگاه "گلاسکو" GLASGOW UNIVERSITY)`)و "دانشگاه ستارته کلایید"University of Strathclyde))در کشور اسکات لیند باز دید نمودند.مسئولین دانشگاه گلاسکو از هیئت دانشجویان ضمن استقبال بخش های مختلف دانشگاه و نظام آموزشی را معرفی نمودند.پس از آن هیئت از دانشگاه ستارته کلایید University of) Strathclyde )نیز بازدید نمودند.در این راستا "پیتس برگ"رئیس روابط عمومی دانشگاه مذکور از دانشجویان استقبال نمود و بخش های اهم دانشگاه را معرفی نمود.

روزنامه الشرق

مجلس وحدت مسلمین ترسیل مجدد ناتو را شدیدا محکوم نمود.

"علامه عبد الخالق اسدی"دبیر مجلس وحدت مسلمین طی گفتگو با رسانه ها اظهار داشت:مجلس وحدت مسلمین،با احزا بی که آمریکا مخالف اند ،اعلام همکاری می نماید چون منشور مجلس وحدت مسلمین حمایت از مظلومین و قیام برعلیه ظالمین است.وی افزود مجلس وحدت مسلمین ترسیل مجدد ناتو را شدیدا محکوم می نماید زیرا طبق آیات قرآن یهودیان و نصاری هیچگاه خواستار خیر مسلمانان نیستند.مسلمانان می بایست از انجام معمر قذافی ،حسنی مبارک و صدام درس عبرت فرا گیرند.

روزنامه نیی بات

چهل و پنجمین سالگرد رحلت "فاطمه جناح"مار ملت پاکستان،برگزار می گردد.

 چهل و پنجمین سالگرد رحلت "فاطمه جناح"مادر ملت پاکستان و خواهر "قائد اعظم محمد علی جناح ، مورخ 9 جولای در کل کشور برگزارمی گردد.در این راستا سمینار های متعددی در مناطق مختلف شهر لاهور برگزار خواهد شد.

 

روزنامه نیی بات

شورای دفاع پاکستان برخلاف ترسیل مجدد ناتو در شهر اسلام آباد به تظاهرات می پردازد.

شورای دفاع پاکستان خواستار برگزاری تظاهرات گسترده در اعتراض به تصميم دولت پاکستان براي صدور اجازه  ترسیل مجدد ناتو شد. هزاران پاكستانی در اعتراض به تصميم دولت براي از سرگيری ارسال تجهيزات و تداركات ناتو از طريق خاك پاكستان تظاهرات كردند.حدود سه هزار پاكستاني با اتوبوس‌، اتومبيل‌ شخصی و موتورسيكلت‌های خود در مركز لاهور تجمع كردند و به جمعيت 20 هزار نفری در مرز شهر پيوستند و اين افراد به سوی اسلام‌آباد، پايتخت پاكستان در حال حركت هستند.رهبران "دفاع پاكستان" شامل مولانا سميع الحق، موسوم به پدر طالبان، حافظ سعيد، موسس لشگر طيبه و حميد گل، رييس بازنشسته سازمان اطلاعات پاكستان بر بالاي يك كاميون مردم را به حركت تشويق مي كردند، مردم نيز به هنگام عبور، آنها را گل باران كردند.بسياري از تظاهركنندگان بر بالاي اتوبوس‌ها با تكان دادن پرچم‌هاي حزب خود شعارهايي عليه ناتو و آمريكا سر دادند. آن‌ها فرياد مي‌زدند: "تنها راه مقابل آمريكا جهاد است، جهاد." چنين تصميمي را قبول ندارند، مي‌خواهيم به جهانيان نشان دهيم كه تصميم دولت بازتاب خواسته مردم نيست. «حزب شوراي دفاع پاكستان» كه متشكل از احزاب و جناح‌هاي مذهبي و سياسي پاکستان است، از اقشار مختلف جامعه خواست آنها در تظاهرات حضور يافته و می بایست خشم خود را نسبت به تصميم دولت ابراز نمایند.مولانا سيمع‌الحق، رييس شوراي دفاع پاكستان طی كنفرانس خبری در لاهور اظهار داشت: دولت بايد به دنبال استقلال سيستم قضايی و تحقق دموكراسي در كشور باشد «سيد منورحسن» رئيس حزب جماعت اسلامي پاكستان نيز ضمن انتقاد از اقدام دولت در بازگشايي مسير تداركاتي، دولت را متهم كرد كه به توصيه هاي احزاب در اين مورد گوش نداده است.

روزنامه نیی بات

مقاله راهنما تحقیق در زبان و ادبیات اردو به چاپ رسید.

"محمد عرفان پاشا "استاد زبان اردو در دانشکده دولتی شالیمار ،مقاله راهنمای منابع و ماخذ در تحقیق زبان اردو  را تالیف نمود.این مقاله دارای هشت فصل می باشد که فصل اول درمورد مآخذات و اهمیت آن ،فصل دوم اطلاعات شخصی و ذکری از شعرای و ادبای اردو ،فصل سوم ،شعر وادبیات تصوف ،فصل چهارم ،تواریخ ادبیات اعم از زبان اردو ،فارسی ،انگلیسی ... را مورد بررسی قرار داده است .شایان ذکر است این مقاله رهنما جامع و کامل  برای دانشجویانی که خواهان تحقیق در موضوعات مختلف می باشند.

روزنامه سی 42

شورای پژوهشی اسلامی مورخ 8 ژولای سمینار"مسلمانان و چالش های پژوهشی عصر حاضر"برگزار نمود.

شورای پژوهشی اسلامی مورخ 8 ژولای سمینار"مسلمانان و چالش های پژوهشی عصر حاضر"را در در هتل ایمباسدرEBBASSODER)) لاهور برگزار نمود."صاحبزاده فضل کریم "رئیس شورای اتحاد اهل سنت ،طی سخنان خود اظهار داشت:وضعیت کنونی مسلمانان به خاطر دوری از قرآن می باشد ،مسلمانان با پیروی از قرآن می توانند مشکلات و بحران ها را حل نمایند .

روزنامه تریبیون

ثبت نام رای دهندگان در ایالت پنجاب افزایش یافت.

بنا بر گزارشات سازمان ثبت احوال ،(NATIONAL DATABASE AND REGISTRATION AUTHORITY )آمار رای دهندگان در ایالت پنجاب 84 میلیون نفر افزایش یافته و 35 در صد آنها کمتر از 30 سی سال می باشند.در سال 2008 -2009 ،تعداد آمار رای دهندگان 81 میلیون بوده است.طبق لیست های جدید رای دهندگان (که به اشتراک سازمان ثبت احوال و کمیسیون انتخاباتی تهیه شده)دارای کد شخصی خواهند بود و مسئولین پس از شناسایی افراد توسط این کد به آنها اجازه رای دهی خواهند داد.لازم به ذکر است در ایالت های دیگر تعداد رای دهندگان سیر نزولی داشته است.آمار رای دهندگان در  ایالت بلوچستان که در سال 2008-2009 م چهار میلیون و سیصد بوده و پس از سیر  نزولی در سال 2012 م 3 میلیون ،در ایالت سند از نوزده میلیون و پانصد هزار به 19 میلیون رسیده است.ولی در ایالت خیبر پختون خواه این تعداد از ده میلیون وهشتصد هزار نفر ،به دوازده میلیون افزایش داشته است.شایان ذکر است در اسلام آباد نیز آمار رای دهندگان از پانصد هزار به ششصد هزار افزایش داشته است.

روزنامه تریبیون

شورای نوجوانان ضد مواد مخدر سمینار "آسیب شناسی مواد مخدر "برگزار نمود.

 شورای نوجوانان ضد مواد مخدر مورخ 8 ژولای سمینار "آسیب شناسی مواد مخدر "را در لاهور برگزار نمود."ذوالفقار حسین"مشاور پروژه دولتی ضد مواد مخدر ،در این کارگاه  ،طی سخنان خود اظهار داشت:مسئولیت مادران می باشد که از کودکان خود مواظبت نمایند تا آنها معتاد نشده و به عنوان یک شهر وند خوب وظیفه خود را به نحو احسن ایفا نمایند.وی افزود دولت به منظور آسیب های مواد مخدر مرکزی را در شهر لاهور تاسیس خواهد نمود و این مرکز مشاوره برای معتادان به مواد مخدر و خانواده هایشان فراهم خواهد ساخت.ذوالفقار حسین "در ادامه گفت ،دولت نیروهای  مبارزاتی بر علیه  استفاده مواد مخدر در پارک ،باغها ...را نیز تشکیل خواهد داد .

جستجو
جستجوی پیشرفته جستجوی وب
banners
فارسی داخلہ 2018

اسلامک سکولز

معرفی سعدی آموزش

یازدھمین جشنوارہ رسانہ ھای دیجیتال

جایزه جهانی اربعین

اسلام کمیکز

فراخوان اعظای نشان سعدی و اقبال

ھمائش حلال

مذہبی تعلم مصطفیٰ یونیورسٹی

داخلہ دانشگاہ یزد

دانشگاہ تہران

دانشگاہ الزھرا (س)

کتابخانہ دیجیتال سازمان

نامہ رہبر معظم بہ نوجوانان غربی

اوقات شرعی

سایت رایزنی فرہنگی

Ashnayi ba lahore

darbarha

majala 23,1391

libraries

kfpics

live ziaraat

Imam Khumeini

dafter Khamnaee

akhbaraat

farsi link

تبریز 2018
vote
نظرسنجي غير فعال مي باشد
UsersStats
Visitorsofpage: 1819
Visitorsofday : 115
Visitorsofpage : 1598973
Onlinevisitors : 2
PageLoad : 1.8749

مقالات پژوھشی|صفحه اصلی|ايران|اسلام|زبان و ادبيات فارسی|سوالات متداول|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت