دوشنبه ٢٥ تير ١٣٩٧ صفحه اصلی|آرشیو اخبار|مقالات پژوھشی|فارسي|اردو
 
صفحه اصلی|مقالات پژوھشی|صفحه اصلی|ايران|اسلام|زبان و ادبيات فارسی|سوالات متداول|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت
Title
iran
خرابه های پرسپولیس
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
NewsletterSignup
نام :   
ایمیل :   
هولو کاست

 منبع :

 نويسنده : طیبه تحسین    ایمیل :

 نوشته شده در تاريخ : 1391/06/30  

800x600

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA MicrosoftInternetExplorer4

هولو کاست ” :  فرض کن این همه حرف ها دروغ و افسانه باشند !

طیبه تحسین

 

در ماه نوامبر سال  2005م  ، رئیس جمهور ایران دکتر محمود احمدی نژاد ، قتل عام یهودیان که در دوران جنگ جهانی دوم  45 - 1939م  اتفاق افتاده را افسانه خوانده و قبول نکرد. دلیل اش این بود که تعداد اصلی کشته شدگان خیلی کمتر از    6 میلیون بوده و بعضی از واقعیت ها که مربوط به شکنجه بود، پنهان کاری شدند. حرف رئیس جمهور ایران دادِ رسانه های جهانی را در آورد و رؤسای جمهور کشورها هم این حرف ها را محکوم کردند. اما پس از گذشت زمانِ کوتاهی که این بحث ها به پایان رسیدند، مقالات مختلفی در مورد این موضوع به رشته تحریر در آمدند. پس از جنگ جهانی مکتوباتی که جمع آوری شده همه دارای مطالب زیادی درباره موضوع هولو کاست بوده اما الان این بحث یک جهت دیگر را به خود اختصاص داده. سئوالی که سالیانی سال در اذهان مردم حبس بوده، حالا برای بحث عمومی مطرح شد. سئوال این بود که آیا قضیه قتلِ عام یهود واقعیت دارد و این وحشگیری فقط به اسم آلمانی ها می بایست ثبت شود ؟

در مورد هولوکاست ادبیات زیادی طی شصت و شش سال گذشته به وجود آمده است. صدها مجموعه شعری، درام، رُمان ها و مقالات زیادی در این مورد نوشته شدند. در شعر شاعر معروف امریکایی "سلویا پلات"، ذکری از هولو کاست به میان آمده است. (پدر و مادرِ پلات از یهودیان آلمانی بودند !). شاعر انگلیسی زبان " دبلیو.اچ.آدن " چکامه ای (شعر) دارد که در خاطر شیفتگان ادبیات انگلیسی است. آدن به شکل قالبِ شعری داستان ستم روا شده به یهودیان در جنگ عظیم دوم جهانی که با این عنوان در آورده :

" بگو ! این شهر ده میلیون ارواح دارد " (Say this city has ten million souls) صفحه 152،  و در چکامه " اما آنها یهودیان آلمان نبودند ، ای عزیزم ، آنها یهودیان آلمان نبودند ! جایی که تکرار پیوسته این عبارت اثرِ آوایی می دهد، همانجا باز خوانی این مصرعه همدل بودن خوانده را با این موقعیت نشان می دهد. در همین سالها ، اثرِ" آن فرانک" بنام " دفتر روزانه یک دختر جوان " (The diary of a young girl)  شهرت زیادی را کسب کرد.

هولو کاست، اردوگاه های شکنجه و ستم، اتاق های گازی، مثال های خاصی در مورد وحشگیری آلمان نازی شدند.برروی  موضوع هولو کاست فیلمهای معروفی ساخته شدند. رئیس جمهور پیشین امریکا جورج دبلیو بوش (George W. Bush) یک قانونی بنام ضد سامی را برای جلوگیری از این نوع کشت و کشتار ها امضاء کرد. حوادث یازدهم سپتامبر 2001م در امریکا با یک جنبه خاصی مطرح شدند و شورای امنیت سازمان ملل به همین مناسبت روز 27 ژانویه را روز جهانی  “هولو کاست” تصویب کرد. با این تصویب براساس واقعیات تاریخ، رئیس جمهور ایران دکتر محمود احمدی نژاد، قضیه هولوکاست را نپذیرفت. اماگفته وی محکوم شد و از اعضای شورای امنیت درخواست شد که مردم کشورهای خود را در مورد هولوکاست آموزش بدهند.1

ظاهراً این مناقشه به پایان رسیده ولی مباحث زیادی را به دنبال داره و در برخی از لایه های پنهان این امر بطور جدی احساس  می شود که موضوع هولوکاست به منزلۀ یک گاو مقدس نیست که بر آن هیچ نقد و بررسی و تحقیق صورت نگیرد.در گذشته هم سالهای  برخی کارهای تحقیقی صورت گرفته ودر اینده هم صورت خواهد گرفت از جمله آنها استاد دانشگاه از شعبۀ تاریخ پروفسور " نارمن فرناکل استاین" (که خود یهودی مذهب می باشد) و رئیس پیشین شعبۀ تاریخ از دانشگاه سوربورن، پاریس وهمچنین پروفسور  "روبرت فورلسن" کتاب ها و مقالات زیادی دارند وهمراه این مدارک، مستند های هم فراهم آورده اند. بی جا نخواهد بود اگر به بررسی اجمالی کتاب هارون یحیی " خشونت هولو کاست "2   اینجا تقدیم خوانندگان شود.

در سال 2006م کتاب آقای هارون یحیی به چاپ رسید. از سال1980م  است که آقای یحیی کارهای با ارزشی را خلق وبه رشته تحریر دراورده است، بیشتر  آثار  اوعلمی، سیاسی است. بخاطر مطالب تحقیقی و منطقی، کتاب هایش مورد قبول همه است. صفحه 153. به همین خاطر بیشتر کتاب های ایشان به بیش از بیست زبان های زنده دنیا ترجمه شدند، زبان های عربی، فارسی، انگلیسی، فرانسوی، هلندی، دانمارکی، روسی، آلمانی، سربی، اندونزیایی، بنگالی، ایتالیایی، پرتغالی، آذری، بوسنی، بلغارستان، مالی، آلبانی از جمله این زبانها هستند.

"خشونت هولوکاست"[1]  یک کتاب مستند و مهم، شامل چهار فصل می باشد. حدود دویست صفحه  این از کتاب نه فقط بیانگر جنگ جهانی دوم است بلکه پرده بر اسرار در باب تعهد نامه مخفی بین یهودیان و ارتش نازی بر می دارد. نویسنده در این کتاب کپی برخی از اسناد و عکس ها را چاپ کرد که اهمیت کتاب را دو برابر می کند. از نظر هارون یحیی، نازیسم و صهیونیسم ارتباط بسیار تنگاتنگی داشتند که وی از این بعنوان “شاخه های عمیق ضد سامیت” یاد می کند. معمولاً منظور از ضد سامیت “تنفر برای یهود” است اما در واقع این شورِ تنفر پیروان تمامِ مذاهب سامی و فکر و عمل است یعنی اهل عرب، یهود و دیگر گروه های نژادی که در خاور میانه ساکن هستند. آقای “هارون یحیی” در پیش گفتار خود می نویسد:

“صهیونیسم یک تفکر افراط گر ، نژاد پرست، جنسیت پرست و توسعه طلب است که از نهضت های امثال دارونیسم اجتماعی الهام می گیرد،  که تمامی این خصوصیات با دین و مذهب واخلاقی در تضاد است”.3 هارون یحیی فصل اول کتاب خودش را “اتحاد صهیونیسم افراط گرا و نازی ها ـ یک داستان ناگفته شده” عنوان می کند. نویسنده این فصل را با بیان یک داستان کوتاه آغاز کرده است.

در آغاز سال 1935م یک کشتی مسافرتی  از بریمر هیون، آلمان به حیفه، فلسطین سفر خود را آغاز می کند.که برروی دماغه ان اسم کشتی را به زبان عبری بنام “تل ابیب”  حک کرده بودند اما صاحب تل ابیب یک یهودی اصل آلمانی و یکی از اشخاص  مهم نهضت صهیونیسم در آلمان بود ودر عین حال ناخدای کشتی هم عضو حزب نازی بود. (ترجمه از نگارنده مقاله )4

این رخداد را  از سالها قبل، مسافرین کشتی این را “حماقت ماورای طبیعی” می نامیدند و حقیقتی که همیشه مؤرخین دولتی سعی می کردند تا بعنوان یک راز پنهان بماند و بر سر زبانها نیفتد. صفحه  154

قوم یهود  که به دلیل سرکشی شان از سرزمین مادری خود رانده شده بودند، همواره فکر بازگشت به وطن خویش را در سر داشتند ولی طبق عقاید یهودیان رهبری که آنها را به سرزمینشان بازگرداند، هنوز ظهور نکرده بود.به هر حال در اواسط قرن نوزدهم ربی های یهودی برای این عقیده یک تعبیر خامی را وضع نمودند که یهودیان بجای اینکه منتظر رهبر ی باشند با کمک اروپا و تکیه بر قدرت اقتصادی و بصیرت سیاسی خود می توانند به سرزمین خود بازگردند. نوجوانان یهودی که پایندعقاید مذهبی نبوده، از این  تعبیر بسیار استقبال نمودند از جمله معروف ترین این جوانها، تیودور هرزل خبرنگار اتریشی بود که این تعبیر یا پیشنهاد ربیون یهودی را به به یک نهضت سیاسی قدرتمند تبدیل کرد.

 "هرزل" شخصی بوده که صهیونیسم سیاسی را پایه گذاری کرده و نام نهضت خود را  از کوه مقدس اورشلیم  (Mount Zion)بر گرفت. نهضتی که بعداً مقدمات تأسیس اسرائیل را فراهم کرد، و این شخص  پیش قراول وعلمدار دو اهداف بزرگ  در بوجود آمدن کشور اسرائیل بود. اول اینکه یهودیان را از سراسر جهان در سرزمین مقدس فلسطین مستقر کند و دومی اینکه برای رسیدن به هدف خود سرزمین فلسطین را طوری بنا نهد تا یهودیان در آنجا بتوانند به راحتی  زندگی کنند. اما اینجا این مشکل پیش آمد که یهودیانی که بعد از سرگردانی “دیاسپورا” حالا در سرزمین های دیگر مستقر شده بودند، حاضر نبودند پس از گذشت چند صد سال زندگی در سرزمین ابا اجدادی خود   برگردند. چون با گذشت قرنها  به سرزمین های  خوددلبسته ووابستگی شدید  داشتندو برای آغاز یک زندگی جدیدآماده نبودند اما اعلامیه بلفور (Balfour Declaration) که شهرت جهانی دارد در سال 1917م"  آرتهر جیمز بالفور" آنرا چاپ کرد. دولت یهود را پایه گزاری کرد و از طرفی ستایش و پشتیبانی یهود را جلب کرد و از طرف دیگر ترک های عثمانی را در فلسطین ،اشغالگر نامید و  به خلافت  آنهاپایان داد.

در همین فصل هارون یحیی با مدارک تاریخی اثبات کرده است. یهودیانی که از سالیان سال وارث املاک و اموال اجدادشان بودند و حاضر نبودند  به مقصد فلسطین اروپا را ترک کنند ، چطور آنها بزور وادار شدند به فسطین مهاجرت کنند. صفحه 155

" هرزل" قانع نبود که یهودیان را با التماس های مدبرانه به مهاجرت تطمیع کند. همانگونه که دانشمند معروف فرانسوی روجر گاردی (Roger Garaudy) در کتاب “ قضیه اسرائیل” نوشت: در مطالعه صهیونیسم سیاسی، " هرزل " نه برای پایه گذاری یک دین یا فرهنگ جداگانه، بلکه خواهان تفکیک دولت بود.و برای دستیابی به این هدف ، تلاش های بسیاری کرد ومطمئن بود باخطری که برای یهودیان بوجود آورده آنها  در نهایت راضی به ترک وطن  خود خواهند بود.5

این “تیودور هرزل (Theodore Herzl)” بود که این نکته را مطرح کرد که هیچ امری غیر از القای شورِ ضد سامیسم نمی توانست یهودیان را وادار به مهاجرت به سوی سرزمین مقدس کند و آنها از دلبستگی های فعلی خود دست برداشته ، عازم فلسطین شوند. و اگر این شور و علاقه فقط از الفاظ مؤثر واقع نشود ، از طریق کشت و کشتارها به این نتیجه نخواهند رسید دیگر نمی شود در کشور فعلی زندگی کرد و آنها باید به سوی سرزمین مقدس مهاجرت کنند.

در ضمن نام" شایم وایس من" (Shayem Wiseman) هم از اهمیت زیادی بر خوردار است. "وایس من " رئیس سازمان ( رودیداهای جهان (World Events Organization) و اولین رئیس جمهور دولت اسرائیل بود. او می گویددیگر حد توان کشور ها نیست که بتوانند به یهودیان  پناهندگی  و جا بدهند چون در آلمان تعداد یهودیان بیشتر شده است، پس اینها می بایست عازم سرزمین مقدس (فلسطین) شوند.6  این وحدت بین نازی ها و طرفداران ضد سامیسم از این بیان هیتلر آشکار است: “ ما تا زمانی که آخرین نفر از یهودیان از کشور آلمان خارج نشود ، به تلاش و سعی خود ادامه خواهیم داد ”.7 و زمانیکه در سال 1933م  نازی ها روی کار آمدند، آنها از بحران اقتصادی که در سال  1929م  آغاز شده، استفاده کردند و در نتیجه وحدت نازی و صهیونی، یهودیان را وادار به مهاجرت کردند. رسوای زمانه پلیس مخفی آلمانی گشتاپو در به سرعت بخشیدن این روند مهاجرت یهودیان نقش مهمی ایفاد کرد. وزیر تبلیغات نازی گوبلز (Goebbels) هم بخاطر لحن چربش ساختار سرزمین مقدس را با کلمات بسیار زیبا و فریبنده ترسیم کرد و در مجلات نازیها مقالاتی را هم به چاپ رسانده بود.

وحدت نازی، صهیونی باعث شد تا استقرار مهاجران یهودی از آلمان به غیر از سرزمین فلسطین در جای دیگر دشوار تر شود.

(در این فصل هارون یحیی با استناد به تاریخ اثبات نمود که یهودیانی که طی قرنها وارثین ثروت آبا و اجداد خود بودند برای هجرت به فلسطین و ترک اروپا راضی نبودند)

“ درک آن آنقدر هم سخت نسیت که صهیونسیت های تندرو مقدمات فرار متخصصین امور فنی که برای فلسطین لازم داستند، را فراهم کردند. آیا درهای آمریکا و انگلیس برای یهودیان باز بود و از طرفی چون نتوانستند زندگی این متخصصین را تامین کنند به کشورهای دیگر هدایت شدند و سایر یهودیان آلمانی عادی را هم که مورد جور و ستم نازی ها واقع شده بودند ،محکوم به مهاجرت به فلسطین شدند".”8

در اینجا هارون یحیی از اتحاد میسولینی، فاشیسم ایتالیایی و صهیونیسم انقلاب دوست ،پرده برداشته است. طبق نظر نویسنده از دهه های سی و چهل  اینکه یهودیان را از سراسر دنیا به فلسطین بفرستند، با قدرت های فاشیست و برخی از کشورها پیمان های مخفی بستند و درمیان افراد با نفوذ این کشورها، دیکتاتور ایتالیا میسولینی از آنها مهمترین بود. وی به امور خاور میانه علاقه ویژه ای داشت. چون فلسطین مرکز توجهات وی بود، از صهیونیست ها حمایت کرد و کار را عملاً او آغاز کرد تا صهیونیست های تندرو، از چنگ نفوذ پادشاهی بریتانیا بیرون آمده  وتحت تسلط او قرار بگیرند. به همین خاطر " میسولینی "مسئولیت های مهم حزب خود را به صهیونیست ها واگذار کرد تا در امور دولتی هم دخالت داشته باشند. میسولینی به “ شایم وایس من (Shayem Wiseman) " علاقۀ وافری داشت. میسولینی از صهیونیست ها بعنوان “ فاشیت های صهیون (Fascists of Zion) ” یاد می کرد.

ص-106 همان کتاب

بزودی با پشتیبانی میسولینی و هیتلر، یک قدرت فاشیست سوم هم بر پشتیبانی صهیونیست ها افزوده شد و آن دیکتاتور اسپانیایی ژنرال “ فرانک ” بود که از اسپانیا گرفته تا اتریش و از لهستان تا رومانی وحتی ژاپن در  اسیای شرقی بسیاری از نهضت های فاشیست تحت نفوذ میسولینی و هیتلر در آوردند و سرانجام قدرتهای صهیونیسم نیرومند تر شدند. و با این ائتلاف قدرت   توسعه طلبانه ژاپن افزایش یافت و ژاپن در ائتلاف هیتلر و میسولینی شریک  ومغرور شده بود. روابط بین دولت ژاپن و نازی ها بقدری خوب و حسنه شدکه هیتلر این ملت شرق دور را مقام “ آریایی های افتخاری ” (Honorary Aryans)  اعطا کرد.

در ژاپن دولت دست نشانده “ منچو ” تأسیس شد و سرانجام در نتیجه همین روابط تعداد ی از یهودیان از سرزمین منچوری به فلسطین مهاجرت کردند. صفحه 157

هارون یحیی در فصل چهارم و فصل آخر را “ سیاست ضد سامی اسرائیل” نامیده است. در این باب وی تأسیس دولت اسرائیل را در سال  1948م  بطور مفصل شرح می دهد و به شرح احوال جنگ اسرائیل و عراب در سال  1967م  هم مفصل اشاره می کند. تأسیس دولت صهیونیسم و این جنگ در رابطه با اوضاع خاور میانه از اهمیت زیادی برخودار است. دولت اسرائیل بعنوان یک دولت ایدئولوژیک بوجود آمد. پروژه های “ بزرگ تر اسرائیل ” برروی پیشانی پارلمان اسرائیل حک شده اند. “حدودک یا اسرائیل من الفرات الی النیل“ (ای اسرائیل ! محدوده ات از فرات تا نیل است) و جنگ اعراب و اسرائیل جزو همین پروژه بود که تمام فلسطین از جمله نوار غزه، کرانۀ باختری، اورشلیم شرقی، سلسله کوه های گولان ( که بخشی از این شامل سوریه می باشد) و اشغال صحرای سینای مصر را شامل می شود. در سال  1982م به لبنان هجوم برده شد و در اردوگاه های صابرا و شتیلا قتل عام راه انداخته شد.

این صهیونیست های انقلاب دوست که از تکرار اخراج تحمیلی یهودیان خسته نمی شوند ، چطوری بی رحمانه فلسطینیان بومی را از سرزمین شان آواره می کنند و حق شهروند درجه دوم را هم به آنها نمی دهند. بجا است که در این رابطه به حرف های نویسنده هندی " ارون دهتی رائی" ارجاع بدهیم. وی در کتاب خودش  “An Ordinary Person’s Guide to Empire”  (راهنمایی یک شخص معمولی به امپراتوری) در فصل دوم بعنوان “ سپتامبر می آید ” (Come September)  در رابطه با اسامی افراد بزرگ صهیونیست می نویسد :

” در سال  1969م ، نخست وزیر اسرائیل گولدا میر (Golda Meir) گفت: ، “ فلسطینیان وجود ندارند ”. جانشین او ، نخست وزیر “ لیوی اشکول (Levi Eshkol) ” گفت : فلسطینیان کجا اند ؟ وقتی (به فلسطین) آمدم  250000  غیر یهودی وجود داشتند که اکثر شان عرب و چادر نشین بودند. اینجا بیابان بود ... ، نخست وزیر مناخیم بگن (Menachem Begin) فلسطینیان را “ وحشیان دو پا ” خطاب کرد. نخست وزیر اسحاق شمیر (Yitzhak Shemir) آنها را “ ملخ هایی ” که توانستند له شوند ، می گفت. این طرز تکلم رؤسا دولت  صیهونیست است ، نه تودۀ مردم.”9

هارون یحیی مفصلاً اسامی یهودیان صهیونیست “ نوهم گولدمین” ، “دیود بن گوریان” ، “ اسرائیل گولد استاین”، “ ژوزف کلاسز” و برخی دیگر از رهبران تند رو انقلابی را ذکر می کند که نمی گذاشتند حادثه هولو کاست به طاق نسیان سپرده شود و به هر قیمتی که شده می خواستند یهودیانِ جهان به سمت فلسطین مهاجرت کنند. مهاجرت همۀ یهودیان به سمت سرزمین مقدس، رویای دیرینه رهبران صهیونیست بود. نویسنده در صفحه  156 کتاب عکس یک سند مهم را می آورد. این گزارش در سوم ژوئیه  1948م  نوشته شد. “ ترفندهای تروریسم ” این گزارش از ترفندهای سازمان تروریسم صهیونیستی ارگن (Irgun) حکایت می کند که این سازمان در رابطه با اخراج تحمیلی یهودیان بکار برده است. این ترفندهای تحمیلی شامل عملیاتی می شوند که قدرتهای صهیونیستی برای اخراج یهودیان از مناطق مختلف انجام داده است. مثلاً

1)    عملیات قالی جادو  (Operation Magic Carpet)  (50 - 1949م):  در نتیجه این عملیات پنجاه هزار تن از یهودیان یمن وادار شدند تا به اسرائیل مهاجرت کنند.

2)    عملیات علی بابا  (1959 - 1950م)  : در این عملیات اخراج تحمیلی یک صد و بیست هزار تن یهودیان عراق صورت گرفت.

3)    عملیات موسی  (1984م)  :  در نتیجه این عملیات هفت هزار تن از یهودیان حبشه از شرق سودان به سمت اسرائیل کوچانده شدند.

4)    عملیات سلیمان (1991م)  در این عملیات پنجاه هزار تن دیگر از یهودیان حبشه از دولت ایتوپی بعنوان برده خریده و به اسرائیل انتقال داده شدند.10 

در چنین عملیاتی از هرگونه ترفند مؤثر و در حد امکان تروریسم استفاده شده حتی اماکن مقدس یهودیان (Synagogues)  توسط بمب ها مورد حمله قرار گرفتند تا یهودیان به ستوه آمده آرزوی مراجعت به سوی سرزمین مقدس کنند. این حادثه در کتاب تاریخی سازمان مخفی تروریسم یهودی ها هم بیان شده است.11

صفحه189 این چیز دیگر است که فریب هایی که آنها به اسم سرزمین موعود خوردند، عملاً به شکل واقعیت بدی در آمد. در این مهاجرت یهودیان به دست هم مذهبان خود با  برخورد بد آنها در اردوگاه های تنگ و گندیده جای دادند وحتی غذای کافی در اختیار آنها قرار نمی گرفت و به همین سبب تعدادی از یهودیان در دوران همین مسافرت جان خود را باختند. این اردوگاه ها با هوای گندیده، تنگ و در فصلِ گرمای تابستان  گرمترین و در فصل  زمستانِ سردترین بودند. یک جریدۀ ترک از این وضعیت پرده برداشته و در چاپ 21 سپتامبر 1984م این گزارش را همراهِ عکس ها چاپ کرد.

هارون یحیی در جاهای مختلف ذکر می کند که دولت فعلی امریکا مدیون کمک اسرائیل است و نفوذ اسرائیل در امریکا هر روز بیشتر می شود. در این رابطه نقل قول از کتاب پروفسور دکتر مجاهد کامران (The grand deception : Cooperate America and Perpetual war)   “ نیرنگ بزرگ :تشریک مساعی آمریکا در جنگ دائمی” به خوبی روشن ومبرهن است: “ یک پیوند عمیقی  در بین یک گروه خاص  از عقاید یهودیها و فرقه تبشیری مسیحی وجود دارد. این فرقه معتقد است تا وقتی که معبدِ سلیمان درمکان مسجد اقصی استوار است ، مسیح موعود بر زمین ظهور نخواهد کرد. این فرقه جناح راست تند رو  و اعضای این فرقه در برنامه ریزی جنگ و جدال و کشت و کشتار مسلمانان در سر تا سر جهان دست دارند   .شرکت..  ( Black Water (  ، یک شرکت طمعکار که بخاطر دست داشتن و کشتار وحشیانه در عراق رسوای زمانه است. یک مسیحی تبشیری “ایریک پرنس (Erik Prince)” ،صاحب و نیز رئیس این شرکت است” 12.

 (اقبال لاهوری) شاعر شرق می گوید: “شاهرگ غرب در چنگال یهود است!” در ضمن تخریب حادثۀ تاریخی هولو کاست یک ارجاع مهم از کتاب “ آنان جرأت حرف زدن دارند: مردم و نهادها با گروه فشار اسرائیل مواجه اند   

 (They dare to speak out: People and Institutions Confront Israel’s Lobby) ” . این کتاب بیانگر نشان از نفوذی است که گروه فشار اسرائیل برای سیطره بر امریکا بکار می برد. این گروه فشار برای بدست آوردن حمایت از این حادثه هولو کاست همواره استفاده می کند و هر کس که با این اختلاف نظری داشته باشد “ ضد نژاد سامی (Anti-Semite) ” یا “ نازی نو (Neo-Nazi) ” خطاب می کند.

با این ترفند ها بسیاری از اهل علم، اساتید، کشیش ها و خبرنگاران مجبور به سکوت هستند. یک واقعیت تلخی که روز به روز دارد بیشتر آشکار  می شود، اینست که یهودیان علیه هم مذهبان خود اعمال تروریستی انجام می دهند و اکثریت قریب به اتفاق در مخالفت با سیاستِ توسعه طلبانۀ اسرائیل دیده می شود. در این موضوع اسامی پروفسور “ نوم چومسکی” و “ روت موشی دایان” توجه ما را جلب می کنند. در نخست یک پروفسور امریکایی و نویسنده کتاب “دولت های رذل” (Rogue States  ) است و در آخر بیوه ی یکی از بنیانگذاران اسرائیل و وزیر دفاع این کشور موشی دایان است. ارتش اسرائیل تحت رهبری موشی دایان در سال 1967م اورشلیم شرقی، کرانۀ باختری، غزه و سلسله کوه های گولان را اشغال کرده بودند و بخاطر حقه های او بود که اسرائیلی ها خودشان را شکست ناپذیر تصور می کردند.  " روشی دایان " 95 ساله در یک مصاحبۀ تازه گفته است: “ دولت فعلی غیر از جنگ هیچ چیز بلد نیست. هیچ نمی داند که بخاطر برقراری امنیت چگونه باید مذاکره کرد. این دولت کشور را به نابودی خواهد کشید.چون این دولت  تا به حال بر ایده های صهیونیستی پا بر جا است. وبه نظر من صهیونیسم نزدیک به افول است. ” وی می گوید  :

“ امروز این امر ضروری است که بخاطر برقراری امنیت و آرامش، دولت فلسطین تشکیل شود. اگر چنین نشود خطر نابودی اسرائیل وجود دارد.” پروفسور نورمان فرانکل استاین هم در مورد همین و نزدیک به این واقعیت ها صحبت کرده است. عنوان کتاب اش این است: صنعت هولو کاست : بازتاب ها بر استثمار رنج یهود (The Holocaust Industry: Reflections on the Exploitation of Jewish Suffering.)“.15

پروفسور در این کتاب با کمک مدارک معتبر اثبات کرده است که سازمان های یهود و اسرائیل باکمک همدیگر   وجودهولو کاست را مبهم کرده اند. طبق داوری های دیوانهای دادرسی که پس از پایان جنگ جهانی دوم تاسیس شدند، آلمان به خانواده های متاثر از جنگ بعنوانِ جبران خسارت ،کمک های مالی کرده است. پرداخت جبران خسارت های سوئیس و کشورهای اروپایی هم تا به حال ادامه دارد. نویسندۀ کتاب مذکور با مستندات اثبات کرده است که این پول بجای اینکه بدست خانواده های متاثر جنگ برسد برای تبلیغات  ومؤسسات صهیونیستی مصرف می شود و با آمار و ارقام دروغین سر مردم کلاه گذاشته است. آلمان تا به  امروز جبران خسارت   پرداخت می کند و مبلغ پرداختی آن  تا به حال بیش از صد هزار میلیون مارک (یکان پول آلمان)  است در حالیکه طبق قرارداد این بده هی ها تا سال 2030م  ادامه  خواهد داشت .

اندک مردمانی هستند که در مورد بوجود آمدن قانون منع تحقیق در مورد هولو کاست اطلاع دارند. این قانون در سال              89  - 1981 م با ریاست خاخام معروف (رهبر مذهبی یهود) فرانسه پیش نویسی شده و در ماه ژوئیه 1990م  در فرانسه به تصویب رسیده بود. طبق این قانون هرگونه تردید چه متعلق به ادعاهای یهودیان در مورد قتل عام ،  وچه در مورد وجود اتاق های گازی  ، حتی در رابطه با کوچکترین تردیدی درباره کشتار  6 میلیون یهودی  باشد، جرم تلقی می شود.

در فرانسه کسی که زیر بار این قانون نرود و در مورد سه مادۀ  ازقانون تردید داشته باشد، حبس یک ماه تا یک سال و از چهار هزار تا سیصد هزار فرانک جریمه می شود. این است وضعیت کشورهای  اروپا که در آن آزادی اظهار نظر از سایر کشور های دیگر بیشتر است. حال باز جای این سئوال  باقی ا ست که محتویات“ هولو کاست ” چیست ؟

اصطلاحاً “ هولو کاست ” یعنی کشتار شش میلیون یهودیان از روش های مختلف شکنجه و گفته می شود که این از طریق       سه روش بکار رفت:

1)    اردوگاه کار اجباری

2)    محله های یهودیان یا جوباره ها

اتاق های گازی


[1] . The Holocaust Violence

جستجو
جستجوی پیشرفته جستجوی وب
banners
فارسی داخلہ 2018

اسلامک سکولز

معرفی سعدی آموزش

یازدھمین جشنوارہ رسانہ ھای دیجیتال

جایزه جهانی اربعین

اسلام کمیکز

فراخوان اعظای نشان سعدی و اقبال

ھمائش حلال

مذہبی تعلم مصطفیٰ یونیورسٹی

داخلہ دانشگاہ یزد

دانشگاہ تہران

دانشگاہ الزھرا (س)

کتابخانہ دیجیتال سازمان

نامہ رہبر معظم بہ نوجوانان غربی

اوقات شرعی

سایت رایزنی فرہنگی

Ashnayi ba lahore

darbarha

majala 23,1391

libraries

kfpics

live ziaraat

Imam Khumeini

dafter Khamnaee

akhbaraat

farsi link

تبریز 2018
vote
نظرسنجي غير فعال مي باشد
UsersStats
Visitorsofpage: 1994
Visitorsofday : 102
Visitorsofpage : 1598713
Onlinevisitors : 4
PageLoad : 1.5781

مقالات پژوھشی|صفحه اصلی|ايران|اسلام|زبان و ادبيات فارسی|سوالات متداول|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت