دوشنبه ٢٥ تير ١٣٩٧ صفحه اصلی|آرشیو اخبار|مقالات پژوھشی|فارسي|اردو
 
صفحه اصلی|مقالات پژوھشی|صفحه اصلی|ايران|اسلام|زبان و ادبيات فارسی|سوالات متداول|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت
Title
iran
گنبد مسجد شیخ لطف الله - اصفهان
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
NewsletterSignup
نام :   
ایمیل :   
کنفرانس زنان و بیداری اسلامی

 منبع :

 نويسنده :     ایمیل :

 نوشته شده در تاريخ : 1391/06/30  

800x600

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA MicrosoftInternetExplorer4

کنفرانس زنان و بیداری اسلامی  در تاریخ 10 الی 11 ژولایی در تهران برگزار گردید و سرکار خانم  فاخره تحریم از روزنامه جنگ به عنوان میهمان در این کنفرانس اعزام شدند. وی مشاهدات خود را در مقاله ذیل  بیان کرده است

مورخ 10 و 11 ژولای سالجاری 1500 زن از 85 کشور جهان در کنفرانس بین المللی دو روزه که در برج میلاد تهران برگزار شد گردهم آمدند که این کنفرانس موقعیتی بسیار مناسبی برای شناسایی هم دیگر بود.

قدر مشترک بین همه ی زنان شرکت کنندگان ،مسلمان بودن آنها بود و خوردن غذا ، برپایی نماز و....به صورت احسن انجام می گرفت.

شرکت کنندگان ازهتل با اتوبوس تا محل برگزاری کنفرانس می آمدند،در شهر تا حد نگاه بنر های کنفرانس به چشم می خورد ،از پاکستان 60 زن به نمایندگی زنان پاکستان از جمله :ستاره ایازعضو مجلس ایالتی ،ناصره جاوید،رئیس (اسبق)دادگاه عالی پاکستان،سمیعه راحیل قاضی،ثمینه خاور حیات،دکتر اسما ممدوت و حمیرا طارق در کنفرانس  مذکور شرکت نمودند .

"محمود احمدی نژاد "رئیس جمهور ایران میهمان ویژه مراسم افتتاحیه  کنفرانس ، در سخنان خویش اظهار داشتند:هیچ انقلابی در جامعه، بدون حضور زنان به وقوع نخواهد پیوست ،جامعه ای بیدار است  که زنان در آن بیدار باشند. من امیدوارم اجلاس کنونی بر آینده انسانیت تاثیر گذار خواهد بود ،بیداری اسلامی یک نهضت و تلاش است.از آنجائیکه این اجلاس بنام "زنان" برگزار می گردد می بایست تامل  کرد نقص کار کجا است و ضرورت بیداری و تحول چیست ؟ خداوند متعال انسان‌ها را برای زندگی کردن با عزت و کرامت خلق کرده است. خداوند انسان‌ها را برای حقارت و تبعیض نیافریده است  خداوند انسان‌ها را خلق کرده تا آنها با برادری، محبت و عزت زندگی کنند.
ولی اگر به وضعیت امروز جهان بنگرید نشانه‌ای از عزت و کرامتی که افتخار انسانیت است، مشاهده نخواهید کرد .امروزبیش از سه میلیارد انسان در فقر زندگی می‌کنند ، کسانی که نمی توانند نیازهای اولیه خود را تامین کنند ،آنها چگونه می‌توانند برای عدالت‌خواهی قدرتی داشته باشند. در عصر کنونی انسانها در هیچ جای دنیا آزاد نیستند حتی در اروپا یا آمریکا .

ابر قدرتهای جهانی در صدد سرکوبی و پایمالی انسانیت ،تحقیر نمودن انسان‌ در نگاه باطن خودهستند حضرت پیامبر اعظم(ص)برای هدایت جهان آمد ، دین اسلام دین جهانی و پیامبر اکرم(ص) ، ‌ پیامبر همه ملت‌هاست. قرآن فقط برای هدایت مسلمانان نیست بلکه برای هدایت تمام ملت‌ها ست.

در دنیای امروز هر کس دارای ثروت بیشتری باشد،دارای جایگاه والایی است اما طبق تعلیمات پیامبر اکرم (ص) هرکس دارای تقوای بیشتری  باشد و جهت کمک به مردم  از آسایش و آرامش خود گذشت کند ،جایگاه والایی دارد . لذا این دو نظام جدا  از یکدیگر هستند در نظام اول، اصل و مبنای آن  دنیا  و در نظام دوم محبت و مهرورزی انسانها اصل آن است  و اسلام نیز از تکریم انسانها حمایت می کند.

زنان دارای نقش بسیار مهمی هستند زیرا حقوق زنان و مردان یکسان است و به همین دلیل بیداری امر ضروری محسوب می گردد، در تحولات اجتماعی نقش زنان مهم‌تر، اثرگذار‌تر و ماندگار‌تر از مردان است.از آنجائیکه زنان ویژگی‌های ممتازی دارند مسئولیت‌های بسیار سنگینی بر دوش زنان قرار داده شده است.     
کسی که به  اوج قله‌های انسانیت رسیده، مدیون مادر خود است که او را پرورش داده و با دادن شیر پاک ،شهروندی عدل را به جامعه عرضه داده است. من در ایران و اکنون در کل دنیا این موضوع را مشاهده کرده ام.          
زنان جلوه جمال الهی هستند شیاطین زمانیکه می خواهند  جامعه‌ای را نابود کنند، در مرحله نخست زنان را مورد تهاجم قرار می دهند و اگر  زنان نقش اصلی خود را ایفا ننمایند مردان قتل وغارت‌ها را در جامعه آغاز خواهند کرد.لذا زنان نبایستی فعالیت های خود را در چارچوب یک مرز جغرافیا ی و بین المللی محدود نگه دارند بلکه با گسترش و ترویج نظریات خود بایستی  در هدایت جهان نقش خود را ایفا نمایند ،زیرا هدایت امری تحقق پذیر است و کسی می تواند این هدایت و عدالت را ترویج دهد که خود عادل باشد.

سمیعه راحیل قاضی در این موقع گفت:انشالله که بتوانیم از گرد همایی زنان نهایت استفاده راببریم.

خانم الحباشی از کشور تونس گفت:در پرواز بیداری اسلامی هنگامی می توان موفق شد که هر دو جناح آن یعنی مرد و زن همکاری نمایند .جهان شاهد است که در کشور تونس استعمار غربی به منظور  ترویج فرهنگ غربی چگونه اسلام را ریشه کن کرده است  ولی امروز ما به این نتیجه رسیده ایم که حجاب مانع پیشرفت زنان در عرصه های مختلف جامعه  نیست.

لطیفه رحیمه از کشور لبنان اظهار داشت:لبنان نماد استقامت است زیرا در لبنان قدرتی وجود دارد که درهر موقعیتی می تواند با اسرائیل مبارزه کند.

ریما فخری در سخنان خود گفت: امروز اتحاد امری ضروری محسوب می گردد و پس از موفقیت نیز بایستی هوشیار باشیم زیرا هنوز جنگ پایان نیافته است.چنانچه مسلمانان با توکل به خدا راه عظمت و بزرگی را پیشه کنند ، دوباره می توانند ارزش های اسلامی و انسانی را در جامعه فروغ دهند و اگر فراتر از موفقیت و یا عدم موفقیت نهضت های کنونی ،بیندیشیم ما خواهیم دید که اکنون مسلمانان اعتماد به نفس را کسب نموده اند. افراط گرایان در سعی و تلاش اند تا با مخدوش کردن چهره اسلام، راههای دخالت اروپا را هموار کرده و تصویر نادرست اسلام را به جهانیان نشان دهند  در موج تازه ی بیداری اسلامی زنان نقش مهمی را ایفا نموده اند.

در کنفرانس مذکور بیش از 500 مقاله بیداری اسلامی جمع آوری گردید و برای ارزیابی به کمیسیون های تخصصی ارائه داده شد.در این کنفرانس نمایندگان هر کشوری سخنرانی نمودند.

توصیه های کنفرانس بیداری زنان اسلامی:

اختلافات ملی ،مذهبی و نژادی بایستی از بین برود و با تاکید بر اتحاد و وحدت با استعمار گران خارجی مقابله ، به سوی شناخت اصیل اسلامی خود بازگردیم .

 با استفاده از قدرت زنان ، در فرهنگ ،سیاست و موقعیت های اجتماعی تحولات اساسی بوجود آورده و تصویر درست اسلام ناب محمدی را به جهان نشان دهیم و با گسترش آگاهی در عموم مردم با توطئه غربی بر علیه حجاب مقابله کنیم و همچنین در قوانین که متعلق به زنان است با استناد به قوانین بین المللی انجام بازنگری انجام گیرد.

پس از آنکه کنفرانس دو روزه مذکور  به نحواحسن انجام گرفت، زنان با وعده دیدار بعدی با همدیگر خدا حافظی کردند.

 

 

جستجو
جستجوی پیشرفته جستجوی وب
banners
فارسی داخلہ 2018

اسلامک سکولز

معرفی سعدی آموزش

یازدھمین جشنوارہ رسانہ ھای دیجیتال

جایزه جهانی اربعین

اسلام کمیکز

فراخوان اعظای نشان سعدی و اقبال

ھمائش حلال

مذہبی تعلم مصطفیٰ یونیورسٹی

داخلہ دانشگاہ یزد

دانشگاہ تہران

دانشگاہ الزھرا (س)

کتابخانہ دیجیتال سازمان

نامہ رہبر معظم بہ نوجوانان غربی

اوقات شرعی

سایت رایزنی فرہنگی

Ashnayi ba lahore

darbarha

majala 23,1391

libraries

kfpics

live ziaraat

Imam Khumeini

dafter Khamnaee

akhbaraat

farsi link

تبریز 2018
vote
نظرسنجي غير فعال مي باشد
UsersStats
Visitorsofpage: 1757
Visitorsofday : 82
Visitorsofpage : 1598693
Onlinevisitors : 3
PageLoad : 1.3750

مقالات پژوھشی|صفحه اصلی|ايران|اسلام|زبان و ادبيات فارسی|سوالات متداول|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت