چاپ        ارسال به دوست

برگزاری اولین کارگاه آموزشی زبان فارسی برای دوره جدید با نمایش فیلم سینمایی بادیگارد
برگزاری اولین کارگاه آموزشی زبان فارسی برای دوره جدید با نمایش فیلم سینمایی بادیگارد

جهت فراهم سازی زمینه های عملی تسلط بر محاوره روزمره زبان فارسی و ارتقای سطح درک شنیداری فراگیران زبان فارسی، از سوی وابستگی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در لاهور، برای زبان آموزان سطوح مقدماتی (1)، (2) و نیز متوسطه (1) خانه فرهنگ ایران در لاهور، اولین کارگاه آموزشی زبان و ادبیات فارسی برای دومین دوره آموزش زبان فارسی در سال جاری، طی روز دوشنبه 29 مرداد ماه 1397 در محل نمایندگی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در لاهور برگزار شد. در حال حاضر سه کلاس زبان فارسی در سه سطح و هفته ای دو جلسه، علاوه بر کلاس های مینیاتور و خوشنویسی در محل نمایندگی فرهنگی برگزار می شود و جمع تعداد کلاس های مذکور 10 جلسه در هفته می باشد.
   پیش از نمایش فیلم، ابتدا از سوی مدرسین، موارد خاص و نکات لازم در خصوص تنوع شیوه های بیان، تفاوت لهجه ها، برخی تفاوت های زبان فارسی کتبی با شفاهی و مسائل قابل توجه به فراگیران، یادآوری و راهنمایی شد.
پس از اتمام نمایش فیلم، مسائل و جزئیات ذی ربط با فیلم تشریح گردیده و به سئوال های فراگیران پاسخ داده شد و از آنان پذیرایی بعمل آمد.
خاطر نشان می نماید که موضوع فیلم سینمایی «بادیگارد»، در خصوص بیان و توصیف زندگی مرتبط با شغل، خطرات، حواشی و مسائل مستحدثه اجتماعی شخصی به نام حیدر است که محافظ شخصیت های ج.ا. ایران می باشد. پرویز پرستویی در فیلم مذکور، نقش حیدر را ایفا می کند. حیدر شخصیت آرمان گرایی است که زندگی و سلامتی اش را وقف نظام اسلامی ایران کرده است و در اجتماع و بویژه حیطه کاری اش، با مسائلی درگیر می شود.
در پایان نمایش فیلم، فارسی آموزان زبان فارسی خانه فرهنگ ایران در لاهور، به ابراز نظراتشان پرداختند و گفتند:
1-از مشاهده فیلم سینمایی بادیگارد بسیار لذت برده و استفاده کردیم.
2-گوش دادن به متن فیلم با زبان فارسی، حس خوبی به انسان می دهدکه به درک داستان فیلم، نایل آمده است.
3-سینمای ج.ا. ایران از منظر کیفی، داستان و هنرمندی از بسیاری از فیلم های هالیوودی و بالیوودی برتر و انسانی تر است.
4-برگزاری کارگاه های آموزشی، اقدامی بس مهم و سودمند برای آموزش بهتر است.
5-خواهان تداوم برگزاری گارگاه های آموزشی مذکور هستیم.
در خاتمه کارگاه آموزشی از زبان آموزان درخواست گردید، خلاصه گزارش کتبی از برگزاری کارگاه آموزشی و نمایش فیلم مذکور را به زبان فارسی تهیه و ارایه نمایند.


١٦:٢٧ - سه شنبه ٣٠ مرداد ١٣٩٧    /    شماره : ٧١٢٥٣٣    /    تعداد نمایش : ١١١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

نمایندگی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران از سال 1334 شمسی برابر با 1956 میلادی فعالیت خود را در زمینه مراودات فرهنگی با کشور جمهوری اسلامی پاکستان آغاز نموده است.در طی سال های متمادی این نمایندگی به عنوان نقطه اتصال فرهنگ، هنر و زبان و ادب فارسی با علاقمندان به این حوزه بوده است