چاپ        ارسال به دوست

بازدیدهای قائم مقام بنیاد سعدی از نمایندگی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در لاهور

با عنایت به برنامه بازدید قائم مقام محترم بنیاد سعدی آقای محمد باقر سخایی از مرکز تحقیقات زبان فارسی ایران - پاکستان در اسلام آباد، با هماهنگی نمایندگی فرهنگی کشورمان در لاهور با وی، لاهور که از نظر علمی، فرهنگی و سیاسی در بالاترین جایگاه در بین شهرهای پاکستان قرار دارد؛ میزبان معاون اسبق اداری مالی وزارت خارجه شد.

آقای سخایی قائم مقام محترم بنیاد سعدی از کلاس های زبان فارسی مینیاتور و خوشنویسی در خانه فرهنگ بازدید کردند. متذکر شود که 10 کلاس آموزشی (سه کلاس فارسی، یک خوشنویسی و یک مینیاتور ) هر هفته در خانه فرهنگ برگزار شده و دانشجویان مختلفی اعم از پزشک، وکیل، دانشجویان دکترای زبان فارسی، مشاغل آزاد و حتی دانش آموزان لاهوری، مشتاقانه در این کلاس ها حضور دارند. آقای سخایی ضمن تحسین و تقدیر از برگزاری این دوره ها، تلاش و تمرکز بیشتر بر افزایش فعالیت های فرهنگی را خواستار شدند. 

آقای سخایی طی حضور خود در لاهور از دپارتمان خاور شناسی دانشگاه پنجاب بازدید نموده و باتفاق آقایان ناظری سرکنسول ج.ا. ایران و علی اکبر رضایی فرد رییس نمایندگی فرهنگی کشورمان، با آقایان دکتر سلیم مظهر رییس دپارتمان و دکتر سید اکرم شاه استاد باسابقه و بازنشسته دانشگاه پنجاب دیدار و گفتگو کرد.

پس از بازگشت آقای سخایی از اسلام آباد به لاهور به منظور برگشت به تهران، ایشان به همراه وابسته فرهنگی کشورمان آقای علی اکبر رضایی فرد، از سه بخش تاریخی لاهور شامل: مسجد شاهی، قلعه شاهی، مزار اقبال لاهوری بازدید کرده و نسبت به مقام شامخ این ستاره شرق ادای احترام نمود. 


١٨:١٣ - دوشنبه ٢٠ مهر ١٣٩٧    /    شماره : ٧١٥٠٠٠    /    تعداد نمایش : ٦٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

نمایندگی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران از سال 1334 شمسی برابر با 1956 میلادی فعالیت خود را در زمینه مراودات فرهنگی با کشور جمهوری اسلامی پاکستان آغاز نموده است.در طی سال های متمادی این نمایندگی به عنوان نقطه اتصال فرهنگ، هنر و زبان و ادب فارسی با علاقمندان به این حوزه بوده است