جمعه ٢٥ آبان ١٣٩٧ صفحه اصلی|آرشیو اخبار|مقالات پژوھشی|فارسي|اردو
 
صفحه اصلی|مقالات پژوھشی|صفحه اصلی|ايران|تماس با ما
Title
iran
Ishtihar copy_110037.jpg
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
NewsletterSignup
نام :   
ایمیل :   


  چاپ        ارسال به دوست

بولتن خبری، فرهنگی -اجتماعی ایالت پنجاب

بولتن خبری، فرهنگی -اجتماعی

ایالت پنجاب

وابستگی فرهنگی، خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران - لاهور

اسفند ماه ۱۳۹۵     شماره :۱۱۹  

اخبار  شنبه بیست و یکم اسفندماه :

روزنامه نئی بات: 

• نواز شریف نخست وزیر پاکستان در جلسه مقامات ارشد و وزرای پاکستان ،  ضمن انتقاد شدید از پخش تبلیغات و سریال های غیر اسلامی گفت: نهاد  های ذیربط باید هر چه سریعتر جلوی این گونه تبلیغات و سریال ها را گرفته و اقدامات پخش را زیر نظر داشته باشند. وی در ادامه با تاکید بر انجام اقدامات لازم علیه این گونه موارد، به مسئولین هشدار داد:  عدم توجه مسئولین به این مسئله غیر قابل تحمل خواهد بود.

• شهباز شریف سروزیر ایالت پنجاب ضمن بازدید از ساختمان در حال تاسیس موسسه پیوند کلیه و کبد پاکستان گفت: ساختمان موسسه پیوند کلیه و کبد پاکستان بی نظیر خواهد بود. علاوه بر این تکنولوژی و تجهیزات این موسسه به روز بوده و مهمتر از همه آن که افراد بی بضاعت در این موسسه به صورت رایگان معالجه خواهند شد. 

• عمران خان رئیس حزب تحریک انصاف پاکستان ضمن ملاقات با نمایندگان رسانه های مجازی  پاکستان، گفت: حزب تحریک انصاف بر آزادی رأی رسانه ها اطمینان و یقین کامل دارد. هیچ کسی حق ندارد این آزادی را از نمایندگان رسانه ها گرفته و یا آنان را تحدید کند. نمایندگان رسانه ها ، علی رغم مشکلات و تهدید های فراوان،  وظایف خود را انجام می دهند و  لایق تحسین هستند.

• پرویز ملک رئیس حزب مسلم لیگ نواز بخش لاهور گفت: حزب مسلم لیگ نواز برای حل مشکلات و مقابله با بحران ها برنامه های ویژه ای تدارک دیده است. دشمنان ما از پیشرفت و ترقی کشور پاکستان ناراحت هستند.  ملت پاکستان برای مقابله با این عناصر ، متحد هستند و انشاءالله تا آینده ای نه چندان دور ، ما پیروز و سربلند خواهیم شد.

• ذکر الله مجاهد رئیس حزب جماعت اسلامی پاکستان بخش لاهور گفت: بخش آموزش و پرورش هر کشور یکی از نهادهای مهم ترقی و آینده درخشان  آن ملت و کشور است ولی متاسفانه در کشور ما به جای توجه به این بخش، بودجه کلانی برای  پروژه هایی غیر مرتبط ، همانند : قطار نارنجی و اتوبوس های مترو و....خرج می شوند که جای بسی تاسف است. امروز در پاکستان مردم فقیر ، قادر به بهره مندی از تسهیلات آموزشی و پرورشی نیستند،  دولت کنونی در تامین نیاز های ضروری زندگی نا موفق است. 

روزنامه اکسپرس:

• مولانا طاهر اشرفی رئیس شورای علمای پاکستان گفت: یکی از بزرگترین عوامل و خطرات گسترش فساد در کشور توهین به شخصیت های  بزرگ و مقدس اسلام است. لذا ما از دولت و نخست وزیر پاکستان تقاضا می کنیم که هر چه سریعتر عناصر عامل را دستگیر و محاکمه نمایند. ما جهت آغاز عملیات ردالفساد حمایت کامل خود را اعلام نموده و درخواست داریم که در این عملیات عناصری که به مقدسات اسلامی اهانت می کنند را نیز مورد محاکمه قرار دهند.

• محمد احمد لدهیانوی رئیس شورای دفاع پاکستان گفت: امروز کشور در وضعیت وخیمی قرار دارد. دشمنان کشور پاکستان سخت در تلاش هستند که امنیت کشور را به هم بزنند. حال وقت آن رسیده است که با اتحاد و همبستگی توطئه ها و چالش های دشمنان را خنثی نموده و در مقابل آنان ایستادگی کنیم. دشمنان نباید در سرزمین پاکستان نفس راحت بکشند.

اخبار یکشنبه بیست و دوم اسفندماه:

روزنامه نئی بات: 

• نواز شریف نخست وزیر پاکستان گفت: دولت و ارتش پاکستان علیه تروریست ها و عوامل شرور عملیات خود را ادامه می دهد ولی خاتمه تروریسم بدون ایفای نقش مهم علماء و بزرگان دین ممکن نیست. ما انشاء الله با همکاری یکدیگر عنصر پلید تروریسم را از بین خواهیم برد. کسانی که مردم بی گناه را قتل عام می کنند هیچ ارتباطی با اسلام و یا مذهب دیگر ندارند. 

• خواجه آصف وزیر امور دفاع پاکستان گفت: استقرار مجدد دادگاه های نظامی برای خاتمه تروریسم در کشور بسیار ضروری است ، لذا اینجانب موافق استقرار مجدد دادگاه نظامی  هستم. تروریست ها هیچ دین و مذهبی ندارند. ما خواستار امنیت و روابط خوب با کشور های همسایه هستیم ، ولی هندوستان  از طریق مرزهای شرقی و غربی افغانستان ، علیه ما  سوء استفاده می کند. 

• شصت و هشتمین عرس سالانه حضرت سید نور حسن شاه در تاریخ 18 مارس در منطقه موهره شریف آغاز خواهد شد. در این مراسم شخصیت های برجسته مذهبی و دینی چون حافظ مرغوب همدانی، الحاج یوسف میمن، سید زبیب مسعود، حافظ غلام مصطفی قادری، خالد حسنین، خالد ریحان رئوفی و ... شرکت خواهند نمود . 

• روز گذشته به منظور بررسی وضعیت امنیتی اماکن زیارتی ( بارگاه -  مقبره ) ، جلسه سجاده نشینان و مسئولین  امور اکاکن مقدس در منطقه سندر شریف برگزار گردید. پیر سید حبیب عرفانی سجاده نشین دربار پیر وجیه السیما در سندر شریف، سرپرستی این جلسه را برعهده داشت. سجاده نشینان طی بیانیه مشترک حملات تروریستی بر مقابر را به شدت  محکوم نموده و گفتند: اماکن مقدس، محل  امنیت و محبت است و هزاران نفر با حضور در آنجا کسب فیض می کنند. لذا از دولت خواستاریم که اجازه فعالیت مجدد  به  اماکن مذکور بدهد ، ضمن آن که تدابیر امنیتی را افزایش دهد.

روزنامه دنیا:

• ممنون حسین رئیس جمهور پاکستان گفت: دولت پاکستان برای استحکام بخش اقتصادی کشور و فراهم سازی تسهیلات لازم برای سرمایه گذاران، برنامه هایی را تدارک داده است که در حال اجرا می باشند. پروژه های راهداری اقتصادی و نیروگاه ها، برای ترقی و پیشرفت کشور بسیار مفید ثابت خواهند شد. 

اخبار دوشنبه بیست و سوم اسفندماه:

روزنامه نئی بات:

• ششمین دوره  آمار گیری ( خانه و مردم شماری)  بعد از نوزده سال در کشور پاکستان از تاریخ 15 مارس  طی دو مرحله آغاز خواهد شد. مرحله اول از تاریخ 15 مارس الی 15 آوریل و مرحله دوم پس از وقفه  ده روزه  از تاریخ 25 آوریل تا 25 می ، انجام خواهد پذیرفت و  نتایچ آن  طی دو ماه بعد اعلام خواهد شد. افرادی که اطلاعات نادرست بدهند، مجرم و مجازات آنها :  شش ماه زندان و جریمه پنجاه هزار روپیه ای ، خواهد بود. 

• نواز شریف نخست وزیر پاکستان به مناسبت « روز هولی »  یکی از جشن های مذهبی  هندوها ، گفت: در روز هولی،  پیام امنیت  و صلح نهفته است. ما بنابر آئین و قانون خود حقوق مساوی به شهروندان می دهیم و با هیچ کس نباید با در نظر گرفتن مذهب وی رفتار شود. کشور پاکستان برای تمامی افراد از هر مذهب و قوم، کشور صلح و امنیت است. 

• شهباز شریف سروزیر ایالت پنجاب گفت: هدف بنده و حزب مسلم لیگ نواز، خدمت به مردم است و برای رسیدن به این هدف ما باید با همکاری یکدیگر پیش برویم. دولت ایالت پنجاب در تمامی بخش های آموزشی، اقتصادی، ورزشی، پزشکی و ... برنامه های ویژه ای مد نظر دارد که در ترقی و پیشرفت کشور بسیار موثر خواهند بود. اینک ما باید برای پیشرفت جامعه و کشور خود منافع شخصی را کنار گذاشته و به فکر منافع ملی باشیم.

• پرفسور دکتر رفیق رئیس موسسه نظریه پاکستان گفت: پاکستان ، فقط یک محدوده جغرافیایی نیست ، بلکه کشوری است که تحت تدابیر و نظرات مسئولین ، اداره می گردد. ملت ها با داشتن هدف خاص، مراحل ترقی و پیشرفت را طی می کند. ما ،  تمامی ملت پاکستان، بویژه نسل نوجوان  را  باید در خصوص تحریکات تفرقه افکنانه ، تئوری های قومیتی ، آگاه سازیم و  هدف از تشکیل کشور پاکستان، افکار و عقاید بزرگانی که در تشکیل پاکستان نقش اساسی داشتند را ترویج دهیم . 

• حاجی میان شفیق اشرفی از رهبران حزب تحریک انصاف گفت: انشاءالله نتیجه پرونده پاناما  به نفع مردم پاکستان خواهد بود. ما برای خاتمه فساد و کسب حقوق 200 میلیون پاکستانی، باید  حکمرانان فاسد را به کیفر کردارشان برسانیم. پاکستان و فساد نمی توانند با یکدیگر حرکت کنند. محاکمه دزدان و عناصر فساد، ازنیازهای ضروری جامعه در این برهه از زمان است. 

• روز گذشته سمیناری تحت عنوان حفاظت جامعه از آلودگی هوا و زمین به همت ارتش پاکستان با حضور شخصیت های برجسته ارتش برگزار گردید. ژنرال رضوان بشیر گفت: برای جامعه سالم ضروری است که فضای آن جامعه پاک و صاف باشد و برای این امر همه ما باید نقش مهم خود را ایفا نماییم. با کاشت یک درخت نه تنها آلودگی هوا کمتر می شود بلکه فضای دور و اطراف ما نیز سرسبز و شاد خواهد بود. نظافت نصف ایمان است و اطراف خود را باید صاف و تمیز نگهداریم.

اخبار  سه شنبه بیست و چهارم اسفندماه:

روزنامه سی 42:

• روز گذشته به منظور گرامیداشت یادبود حکیم ابوالقاسم فردوسی توسی شاعر برجسته ایران زمین و افتتاح کرسی فردوسی در دانشگاه بانوان لاهور، کنفرانس بین المللی سه روزه فردوسی توسی به همت دانشگاه بانوان لاهور و با مشارکت خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در لاهور، با حضور شخصیت های برجسته سیاسی، علمی، ادبی و ... در هتل رویال پالم لاهور برگزار گردید. در این مراسم شخصیت های برجسته ای چون اکبر برخورداری وابسته فرهنگی و رئیس خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در لاهور، محمد حسین بنی اسدی سرکنسول محترم جمهوری اسلامی ایران در لاهور، محمد رفیق رجوانا استاندار ایالت پنجاب، سید رضا علی گیلانی وزیر امور آموزش عالی ایالت پنجاب، نظام الدین رئیس سازمان آموزش عالی پنجاب، خانم دکتر فلیحه زهرا کاظمی رئیس بخش زبان و ادبیات فارسی دانشگاه مذکور، خانم رخسانه کوثر رئیس دانشگاه بانوان لاهور، آقای ملکوتی تبار رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات مشهد و تعداد زیادی از اساتید و دانشجویان بخش های دانشگاه مذکور شرکت نمودند. 

سید رضا علی گیلانی وزیر آموزش عالی ایالت پنجاب گفت: جمهوری اسلامی ایران با وجود تهدید های اقتصادی و فشار های خارجی، به نحو احسن راه ترقی و پیشرفت را پیش برد که لایق تحسین و الگویی نمونه برای دیگر کشور های اسلامی است. 

محمد رفیق رجوانا استاندار ایالت پنجاب گفت: ایران همیشه نقش دوستی خود با پاکستان را به خوبی ایفا نموده است. ما نباید فقط برای بزرگان خود مراسمی برگزار نموده و گفته های آنان را تکرار کنیم، بلکه لازم است بر گفته های آنان فکر کرده و در زندگی عملی خود نیز به کار گیریم.

شایان ذکر است روزنامه اردو زبان اکسپرس، ضمن اشاره به  خبر فوق، نوشت : محمد رفیق رجوانا گفت: جمهوری اسلامی ایران اولین کشوری است که پاکستان را به عنوان یک حکومت اسلامی به رسمیت شناخت. هر دو کشور به عنوان یک دوست و برادر برای برقراری فضای صلح و امنیتی منطقه  در تلاش هستند. 


روزنامه نئی بات:

• نواز شریف نخست وزیر پاکستان در جلسه مقامات ارشد دولت و ارتش پاکستان ضمن تبریک به موفقیت های عملیات ردالفساد گفت: تروریسم یک ویروس بسیار خطرناک و مضر برای یک جامعه است و باید هر چه سریعتر آن را از بین برد. در این خصوص دایره عملیات ردالفساد را گسترش داده و سرعت آن را نیز باید بیشترکنیم.

• شهباز شریف سروزیر ایالت پنجاب گفت: آغاز سرویس آمبولانس موتوری، نتایج خوبی در بخش پزشکی به بار خواهد آورد زیرا در مناطقی که به دلیل  تنگ بودن کوچه و خیابانها، آمبولانس های معمولی نمی توانند به آسانی تردد نمایند  ،آمبولانس موتوری به آسانی به مردم  خدمت رسانی خواهد کرد. در ایالت پنجاب بیش از 900 آمبولانس موتوری در اختیار بیمارستانهای و مراکز بهداشتی گذاشته خواهند شد و این آمار به مرور زمان افزوده خواهد شد.

• شوکت عزیز صدیقی رئیس دادگاه اسلام آباد گفت: شخصی که مرتکب جرم سنگین توهین به رسالت شده باشد، به سختی محاکمه خواهد شد. در این خصوص به تمامی مسئولین ذیربط توصیه  می شود که وظایف خود را به نحو احسن انجام داده ، عاملان اصلی را شناسایی و بازداشت کنند.

• روز گذشته به منظور بیست و چهارمین سالروز بزرگداشت حبیب جالب شاعر انقلاب پاکستان، مراسمی به همت کانون نویسندگان پاکستان در منطقه شیخوپوره با حضور شخصیت های برجسته علمی، ادبی، سیاسی و ... برگزار گردید. در این مراسم میهمانان ضمن سرودن اشعار این شاعر عظیم، بر جنبه های مختلف زندگی وی  سخنرانی نمودند.

• ممنون حسین رئیس جمهور پاکستان گفت: کشور های اسلامی باید اختلافات درونی  را کنار گذاشته و برای ترقی و پیشرفت یکدیگر سعی و تلاش نمایند. همچنین کشور پاکستان برای استحکام بخشیدن و ترقی کشور یمن خواهان ایفای نقشب  مهم است. کشور پاکستان خدمات و تلاشهای منصور هادی رئیس جمهور یمن برای ایجاد فضای امنیتی در کشور را لایق تحسین دانسته و حمایت خود از وی را اعلام می نماید.

• شاه سلمان بن عبدالعزیز ، عنصر پلید تروریسم را بزرگترین خطر برای سلامتی ملت ها خوانده و برای حل مسائلی چون مسئله فلسطین، شام، یمن و ... بر افزایش سعی و تلاشهای بین المللی تاکید کرد. 

اخبار چهار شنبه بیست و پنجم اسفندماه:

روزنامه اکسپرس:

• نواز شریف نخست وزیر پاکستان گفت: هیچ کس اجازه ندارد کسی را مجبور به تغییر مذهب خود کند. بر اساس آئین کشور پاکستان ، تغییر مذهب بر خلاف رضایت شخص ، جرمی سنگین محسوب می گردد.  برخی افراد سعی بر این داشتند که اختلافات مذهبی را به عنوان ضعف پاکستان نشان دهند. وظیفه ما تعیین بهشت و دوزخ نیست ، بلکه ما باید با اعمال خود این جهان را بهشتی نماییم ، اسلام دین صلح، دوستی، اخوت و برادری است،  لذا تروریست هایی که مردم بی گناه را قتل عام می کنند هیچ ارتباطی با دین اسلام ندارند. کسانی که به نام مذهب حقوق انسانها بالخصوص مسلمانان را پایمال می کنند، در حقیقت دشمنان اسلام هستند. اکنون ملت پاکستان آگاه شده و چنین عناصری را به خوبی شناخته است و برای مقابله با آنان متحد شده است. 

• نواز شریف نخست وزیر پاکستان ضمن تاکید بر جلوگیری از مواد اهانت آمیز به مقدسات اسلامی در سایت های اجتماعی، به چوهدری نثار علی وزیر امور داخله کشور و سرتاج عزیز مشاور دفتر امور خارجه ، دستور داد : عناصری که مرتکب چنین جرم سنگینی  می شوند را هر چه سریعتر شناسایی ،  دستگیر،  و مورد محاکمه قرار دهند.  عشق و محبت به حضرت رسول اکرم(ص) ، سرمایه گرانقیمت هر مسلمان است و این اساس و پایه دین ماست. لذا هرگونه اهانت بر آن حضرت(ص) غیر قابل تحمل و دارای مجازاتی سخت خواهد بود.

روزنامه نئی بات:

• شخصیت های برجسته مذهبی و رهبران احزاب مذهبی چون اکرم خانی درانی، مولانا امجد خان، مولانا عطاء الرحمن، مولانا سمیع الله مجاهد، مولانا مفتی عبدالشکور طی بیانیه مشترک اعلام نمودند: عدم بازداشت و محاکمه کسانی که مرتکب گناه اهانت به مقدسات اسلامی می شوند، ضعف حکومتی  محسوب می گردد.  جان ما ، فدای حیثیت رسالت(ص) باد . مدارس علمیه و کانون های مذهبی همیشه برای بقای اسلام و کشور کوشیده اند . چالش هایی که علیه مدارس علمیه و کانون های مذهبی صورت گرفته، از اهداف صهیونیسم جهانی است.

روزنامه دنیا: 

• ژنرال قمر جاوید باجوه، فرمانده کل ارتش پاکستان گفت: هدف از آغاز عملیات رد الفساد، استحکام بخشی به موفقیت های اخیر دولت و ارتش علیه تروریسم می باشد. این عملیات ادامه عملیاتی است که در سال 2007 م.  به منظور خاتمه تروریسم آغاز شد.  

اخبار پنجشنبه بیست و ششم اسفند ماه:

روزنامه سی 42:

• روز گذشته به منظور بهبود وضعیت اجتماعی بانوان کنفرانس بین المللی سه روزه به همت دانشگاه بانوان لاهور با حضور شخصیت های برجسته علمی، ادبی، سیاسی و تعداد زیادی از اساتید و دانشجویان بخش های مختلف دانشگاه مذکور برگزار گردید. در این کنفرانس شخصیت های برجسته ای چون بیگم زکیه شاهنواز عضو مجلس ایالت پنجاب، دکتر رخسانه کوثر رئیس دانشگاه مذکور، پرفسور دکتر عظمی قریشی، دکتر عفیفه و ... شرکت نمودند. بیگم ذکیه شاهنواز گفت: زنان پاکستان دارای استعداد های فراوانی هستند، آنها باید از این استعداد خود برای ترقی و پیشرفت جامعه خود استفاده نمایند.

روزنامه نئی بات: 

• نواز شریف نخست وزیر پاکستان گفت: پرونده پاناما در دادگاه است ، در این موضوع نمی خواهم صحبتی بکنم ، زیرا نتیجه آن هر چه باشد، برای همه عیان خواهد شد. پیش بینی، بحث و گفتگو در خصوص  پرونده ای که در دادگاه در حال بررسی است ،  بی احترامی به دادگاه و خلل در امور  قضایی است.  

• شهباز شریف سروزیر ایالت پنجاب گفت: سرمایه داران و طبقه اشراف،  هیچ توجهی به وضعیت  مردم فقیر ندارند. گروه مرفهین بی درد ،  منابع کشور را به غارت برده اند که جای بسی تاسف است. طی برنامه آموزشی ایالت پنجاب به بیش از چهارصد و شصت هزار دانشجوی دختر، بورسیه تحصیلی به میزان کل مبلغ 6 میلیارد روپیه اختصاص داده می شود. دولت پنجاب همیشه به فکر تعلیم و تربیت دختران ملت بوده است و برای رسیدن به این هدف نهایت سعی و تلاش خود را  به انجام می رساند.

• سراج الحق ، امیر جماعت اسلامی پاکستان ضمن سخنرانی در مراسم روز زن گفت: حکمرانان و دولتمردان در کاخ های بزرگِ خود زندگی می کنند در حالیکه به مردم فقیر یک دخمه نیز نصیب نمی شود. روز به روز دولتمردان فاسد به ثروت های خود اضافه می کنند. کمیته انتخابات باید قبل از انتخابات این موارد را بررسی نموده و به چنین افرادی حق کاندیداتوری  ندهد. غربی ها ، حقوق زنان را  پایمال و آنان را از محبت پدر، برادر و فرزند خود محروم کرده اند  در حالیکه دین مبین اسلام به زنان حقوقی  مساوی و برابر داده و برای آنان احترام خاصی قایل است.

• مراسم رونمایی اولین مجموعه شعری  « زاهد»  شاعر معروف لاهور به همت انجمن ترقی پسند نویسندگان لاهور برگزار گردید. در این مراسم شخصیت های برجسته علمی، فرهنگی، هنری چون عبدالرشید ، شاعر معروف پاکستان، دکتر امجد طفیل، زوار کامرید، مدثر بشیر، رضا نعیم، مدثر محمود نارو، جاوید آفتاب و تعداد زیادی از افراد علاقه مند به شعر و شاعری شرکت نمودند. میهمانان در سخنرانی های خود گفتند: آقای زاهد یکی از شاعران برجسته پاکستان هستند و تفکرات ایشان به گونه ای هستند که انگیزه جدیدی در اندورن انسان ایجاد می کند.

• مولانا فضل الرحمن رئیس جمعیت علمای اسلام گفت: جمعیت علمای اسلام ، جهت بقای اسلام و مدارس  اسلامی ، می جنگد. کسانی که در تلاش هستند مدارس و حوزه های علمیه را از انجام وظایف خود باز دارند، ناکام خواهند شد. ما برای رسیدن به اهداف مان ، نهایت سعی و تلاش خود را  خواهیم کرد تا مدارس یکبار دیگر بتوانند جایگاه  اصلی خود را کسب نمایند.

 اخبار  جمعه بیست و هفتم اسفند ماه:

روزنامه دنیا:

• نواز شریف نخست وزیر پاکستان طی گفتگو با نمایندگان رسانه ها در شهر گوادر گفت: راه های ترقی و پیشرفت کشور از ایالت بلوچستان می گذرند. پاکستان کشور قدرتمند آسیا و بلوچستان منطقه قدرتمند پاکستان خواهد بود. عصر بی نظیر ترقی و پیشرفت منطقه بلوچستان آغاز شده است. عنصر پلید تروریسم نیز دیگر در حال فرار است  و انشاء الله تا خاتمه آخرین تروریست، ما آرام نخواهیم نشست. 

• شهباز شریف سروزیر ایالت پنجاب ضمن ملاقات با نمایندگان آموزش و پرورش ایالت پنجاب گفت: بنابر آمار اداره آموزش و پرورش پاکستان، ایالت پنجاب در بخش تعلیم و تربیت بر دیگر ایالت ها سبقت گزیده است. این نتیجه تلاش و زحمات سر سخت مسئولین آموزش و پرورش ایالت پنجاب است و در این خصوص به تمامی مسئولین  تبریک عرض نموده،  تقدیر و تشکر می نمایم. دولت مسلم لیگ نواز ، سنگ و جارو را از دست بچه ها گرفته و کتاب در دستهایشان نهاده است. ما در سال 2016 م.  بیش از 83 هزار کودک را از کارگری به  کسب تعلیم و تربیت ، کشانده ایم.  دولت ایالت پنجاب برای این کودکان بورسیه ویژه تحصیلی اختصاص داده است.

روزنامه نئی بات: 

• سراج الحق ،  امیر جماعت اسلامی پاکستان گفت: تمامی ملت پاکستان در انتظار نتیجه پرونده پاناما است و من امیدوارم که این نتیجه عامل خاتمه فساد در کشور خواهد گردید.  ما باید برای حفظ منابع و ذخایر ملی خود، هر گونه اقدامات لازم را انجام دهیم. اگر برای نجات دادن دویست میلیون نفر پاکستانی، لازم باشد پنج شش هزار افراد فاسد راهی زندان شوند ،  به نظر من معامله بسیار خوبی است. 

• صاحبزاده حامد رضا رئیس شورای اتحاد سنی پاکستان گفت: پس از نتیجه پرونده پاناما، وضعیت سیاسی کشور پاکستان به صورت کلی تغییر خواهد کرد. اینک استقرار مجدد دادگاه ها نظامی، با توجه به وضعیت کنونی کشور،  بی نهایت ضروری است و سیاستمندان نباید در این خصوص سیاست بازی کنند.

روزنامه اکسپرس:

• علامه طاهر محمود اشرفی رئیس شورای علمای پاکستان گفت: امروزه جای بسی تاسف است که برخی عناصر به مقدسات اسلامی ما بالخصوص حضرت رسول اکرم(ص) اهانت می کنند و ما به عنوان یک مسلمان ساکت و آرام نشسته ایم. وقتی  برخی از موارد اهانت آمیز مذکور را به نواز شریف نخست وزیر پاکستان نشان دادیم، اشک در چشم هایشان جاری شد و به ما اطمینان دادند که عناصری که مرتکب چنین گناهی می شوند،به هیچ وجه بخشوده نخواهند شد. علماء و فضلا نیز باید علیه این گونه عناصر فتوی صادر کنند. . 

 


١٢:٢٧ - پنج شنبه ١٠ فروردين ١٣٩٦    /    شماره : ٦٧٤٧٤٣    /    تعداد نمایش : ٥٩٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

جستجو
جستجوی پیشرفته جستجوی وب
banners
فارسی داخلہ 2018

اسلامک سکولز

معرفی سعدی آموزش

یازدھمین جشنوارہ رسانہ ھای دیجیتال

جایزه جهانی اربعین

اسلام کمیکز

فراخوان اعظای نشان سعدی و اقبال

ھمائش حلال

مذہبی تعلم مصطفیٰ یونیورسٹی

داخلہ دانشگاہ یزد

دانشگاہ تہران

دانشگاہ الزھرا (س)

کتابخانہ دیجیتال سازمان

نامہ رہبر معظم بہ نوجوانان غربی

اوقات شرعی

سایت رایزنی فرہنگی

Ashnayi ba lahore

darbarha

majala 23,1391

libraries

kfpics

live ziaraat

Imam Khumeini

dafter Khamnaee

akhbaraat

farsi link

تبریز 2018
vote
نظرسنجي غير فعال مي باشد
UsersStats
Visitorsofpage: 341312
Visitorsofday : 48
Visitorsofpage : 1629130
Onlinevisitors : 5
PageLoad : 1.0625

مقالات پژوھشی|صفحه اصلی|ايران|تماس با ما